שתף קטע נבחר

הר חברון: עימות אלים בין פלסטינים ומתנחלים

שטחים חקלאיים שהוצתו, טענות על חטיפה ותקיפה קשה - ושני חשודים משני הצדדים שנחקרו במשטרה. אלה רק חלק ממאורעות היום סמוך להתנחלות עשהאל. רשומון של עימות

מריבת מתנחלים ופלסטינים על שטחים חקלאיים הסתיימה שוב באלימות קשה ונזק כבד. בשעות הצהריים (שבת) התקבל במשטרת מרחב חברון דיווח על כך ששישה פלסטינים עוכבו בידי קצין הביטחון של ההתנחלות עשאהל שבדרום חברון בחשד להצתה.

 

שריפה שפרצה בשטח חקלאי במקום כובתה בידי כוח כיבוי ואנשי משטרה שהגיעו למקום

זיהו כמה פעילי שמאל ופלסטינים. החשד הוא כי הם אחראים להצתת השטח במספר מוקדים.

 

הפלסטינים, תושבי הכפר סמוע, טענו מנגד כי הותקפו בידי המתנחלים וכי אלה העלו באש 15 דונמים של שדות חיטה. עוד טענו כי המתנחלים חטפו חקלאי כבן 30, כפתו אותו אל עמוד במאחז ובמשך שעתיים החזיקו אותו במקום, היכו אותו ופצעו אותו קשה.

 

חליל חלאיילה, ששהה עם החקלאים במקום, סיפר ל-ynet: "היו שם לפחות עשרה מתנחלים, מתוכם ארבעה התפרעו. הם החלו להעלות באש שטחי אדמה ולירות לכיוון החקלאים. אנחנו התרחקנו כתוצאה מהאש, אך לפתע שמענו צעקות וראינו כי אחד מחברינו, מדחת אבו כרש, נלקח בידי המתנחלים אל תוך המאחז. הם כפתו אותו לעמוד והחלו להכות בו". פעילי השמאל הפיצו צילומים שבהם נראה הפלסטיני כפות לעמוד, אך בקטעים שהופצו אין תיעוד לתקיפתו.

 

לדברי חלאיילה, כל תחנוני החקלאים אל החיילים לאפשר להם להתקרב ולשחרר את חברם לא עלו יפה. "רק אחרי שעתיים שבהן התקשרנו לכל העולם, לנציגות של האיחוד האירופי, ל'בצלם', לשלום עכשיו, לארגונים אמריקניים ועוד גורמים נוספים והתיאום הפלסטיני - החיילים נאותו לשחרר את חברנו". לטענת הפלסטינים, החקלאי המוכה אבו כרש הועבר לבית חולים בחברון ומצבו מוגדר קשה.

 

מהמשטרה נמסר כי במהלך התקרית עוכבו לחקירה פלסטיני ומתנחל, בעקבות הצתת שטח חקלאי. הפלסטיני נחשד במעורבות בהצתה והמתנחל נחשד בתקיפת פלסטיני בעקבות ההצתה. כעבור כמה שעות שוחרר הפלסטיני והמתנחל החשוד בתקיפה עדיין נתון בחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף ואפרת
הפלסטיני שנקשר לעמוד
צילום: אסף ואפרת
צילום: אסף ואפרת
החיילים שהועזקו למקום העימות
צילום: אסף ואפרת
מומלצים