שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזוז לבג"ץ: מצגר לא ראוי לכהן כרב ראשי
  בתשובה לעתירת אומ"ץ לבג"ץ, קבע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי הרב יונה מצגר לא ראוי לכהן כרב ראשי. עם זאת, טען שאין מקום להתערבות בג"ץ בהחלטת ועדת הדיינים להשאיר אותו בתפקידו

  היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קובע בתשובה לבג"ץ כי "הרב יונה מצגר לא ראוי לכהן כרב ראשי לישראל ומן הראוי שכהונתו כדיין תופסק". עם זאת, כתב מזוז כי רק לוועדה לבחירת דיינים יש את הסמכות להפסיק את כהונתו ולכן אין מקום להתערבות בג"ץ.

   

  נגד הרב יונה מצגר נפתחה חקירה בחשד לטובות הונאה שקיבל מבתי מלון בירושלים. היועץ המשפטי לממשלה המליץ לסגור את התיק וקרא לשקול את העברתו מכהונתו. לפני כחמישה וחצי חודשים החליטה ועדה למינוי דיינים בראשות שר המשפטים, דניאל פרידמן, שלא להדיח את הרב הראשי, ובעקבות ההחלטה הזו עתרה עמותת אומ"ץ לבג"ץ.

   

  היועץ מזוז הודיע בצעד חריג לשר פרידמן כי הפרקליטות לא תייצג את הוועדה. היום הגיש את עמדתו בנושא לבג"ץ, ובה קבע בין היתר כי לא ראוי שהרב יונה מצגר ימשיך לכהן כרב ראשי וכי מן הראוי שכהונתו כדיין תופסק בעקבות התנהלותו בפרשת חשד לקבלת טובות הנאה ואירוח בבתי מלון בירושלים.

   

  יחד עם זאת, כתב מזוז כי רק לוועדה לבחירת דיינים יש את הסמכות להפסיק את כהונתו וגם אם היועץ אינו שותף לדעת הוועדה, מדובר בהחלטה שהתקבלה בסמכות ולכן הוא חושב שלא יהיה מקום להתערבות בג"ץ.

   

  בתגובה לתשובת מזוז לבג"ץ, מסר יועץ התקשורת של הרב יונה מצגר, אמיר דן: "היועץ המשפטי לממשלה קובע מפורשות כי אין מקום שבית המשפט העליון יתערב בהחלטת הוועדה למינוי דיינים, שפסקה בזמנו כי אין להדיח את הרב מצגר מתפקידו כדיין. מזוז קובע בתשובתו לבג"ץ כי הוועדה פעלה במסגרת סמכותה וכי לה הסמכות הבלעדית בנושא זה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא ראוי. מזוז
  צילום: גיל יוחנן
  לא הולך עדיין. מצגר
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים