שתף קטע נבחר

מזוז: לא אישרתי לקצב אודי A6 ולשכה

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לדיווחים לפיהם אישר לנשיא לשעבר שורה של הטבות והבהיר שרק ועדת הכספים רשאית לבטל או להשעות את זכויותיו של קצב

"לא אישרתי לנשיא לשעבר, משה קצב לשכה יוקרתית ואודי A6, או כל הטבה אחרת" - כך הבהיר בצהריים (יום ד') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בעקבות הדיווחים לפיהם הוא זה שאישר לקצב שורה של הטבות, המגיעות לו על-פי חוק.

 

מזוז הוסיף כי הזכויות לרכב ולשכה כמו שאר ההטבות המגיעות לנשיא לשעבר, נקבעו על ידי ועדת הכספים של הכנסת והיא הגורם היחיד המוסמך להחליט על ביטולן או השעייתן. היועץ המשפטי הבהיר גם לחשב הכללי כי הוא זה שמופקד על מתן ההטבות ושיקול הדעת בעניין יישומן תלוי בו.

 

ועדת הכספים של הכנסת קיבלה אתמול את הצעתו של ח"כ חיים אורון לדון בהשעיית ההטבות לקצב, עד לאחר תום משפטו - ולשלול אותן לצמיתות אם יורשע בעבירות הנושאות קלון. טרם נקבע מועד לדיון בסוגייה. קצב עתיד לעמוד לדין על עבירות מין שביצע בעובדות שהיו כפופות לו, לאחר שהביא ל"פיצוץ" עסקת הטיעון שנחתמה עימו.

 

הוועדה צפויה לדון רק בהטבות הנלוות הניתנות לקצב, מבלי לדון בפנסיה החודשית שלה הוא זכאי על פי חוק. עד היום, על פי החוק היבש, כל עוד לא הורשע הנשיא לשעבר, אין אפשרות לשלול ממנו את ההטבות המגיעות לו על פי חוק כנשיא לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דורש הטבות. קצב
צילום: צפריר אביוב
מעביר את הכדור לוועדת הכספים. מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים