שתף קטע נבחר

אורלב: לתלמידי ישיבה אין מיגון כמו לסטודנטים

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה תקף את פרויקט המיגון וטען כי הממשלה מפלה לרעה את 500 תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות, שאינם זוכים למיגון כפי שמקבלים במכללת ספיר: "רק בנס הם טרם נפגעו". נציג הישיבה: "נפלנו בין הכסאות"

הממשלה מפלה לרעה את 500 תלמידי ישיבת ההסדר בשדרות ולא מספקת להם מיגון מרקטות, כפי שמקבלים סטודנטים במכללת ספיר. כך האשים היום (ד') יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), בישיבת מעקב אחר התקדמות המיון ביישובי עוטף עזה.

 

"לא אתן שיסכנו את התלמידים רק בגלל שהם לומדים בישיבה ולא במכללה", אמר אורלב בדיון. הוא ציין כי החליט לזמן לבירור את שרי הביטחון והשיכון, לאחר שנחשפה בדיון מחלוקת בין משרדיהם על מימון המיגון במגורי התלמידים. "הישיבה קיימת בשדרות 14 שנה, והמגורים בקרוואנים פגיעים. רק בנס הם טרם נפגעו ישירות", הוסיף.

 

"נפלנו בין הכיסאות", התלונן נציג הישיבה, שלמה קוסטינר, והציג מכתב שבו מבקשת לשכת סגן שר הביטחון ממנכ"ל משרד השיכון, חיים פיאלקוף,

לכלול את הישיבה בפרויקט המיגון החדש של שדרות.

 

ראש המטה של סגן השר מתן וילנאי הסתמך על המלצת פיקוד העורף בעקבות בדיקה שערך במקום. "הממשלה הקציבה לפרויקט 327 מיליון שקל ואנחנו אמורים להיות חלק ממנו", אמר קוסטינר. המנכ"ל פיאלקוף אמר בתגובה כי הישיבה מתכננת לבנות לתלמידים מגורי קבע במקום הקרוואנים הזמניים, ולפי החלטת הממשלה פרויקט המיגון לא חל על בניה חדשה שאמורה לכלול בתוכה את אמצעי ההגנה.

  

אורלב הדגיש כי אפליית הישיבה חריפה עוד יותר אם מתחשבים בעובדה שתלמידי המכללה רק לומדים בה, ואילו תלמידי ישיבת ההסדר חיים בה מסביב לשעון. הוא דחה את המשך הדיון לפורום רחב יותר, שאליו יזמן את שרי הביטחון והשיכון, וילחץ עליהם להסכים על פתרון הולם להגנת התלמידים.

 

האיום לזמן את השרים יעשה את שלו, משום שהוועדה לביקורת המדינה היא המקום היחיד בכנסת שיכול להוציא צו הבאה נגד מי שלא נענה להזמנתה. מנכ"ל משרד השיכון ונציגת אגף התקציבים באוצר מיהרו אחרי הישיבה לבקש מקוסטינר להעביר אליהם בדחיפות את מפרט עבודות המיגון הנדרשות ואומדן המימון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סכנה לתלמידים. אורלב
צילום: גיל יוחנן
סטונדטים מקבלים יותר. מכללת ספיר
מומלצים