שתף קטע נבחר

איראן שיגרה עוד טילים במסגרת התימרון הגדול

תרגיל "הנביא הגדול 3" נמשך גם היום במפרץ הפרסי. אנשי משמרות המהפיכה ביצעו במסגרתו ירי מבצעי של כמה טילים, בהם טילי קרקע-קרקע, טילי קרקע-ים, וטילי ים-אוויר. "התרגיל המוצלח הזה הוסיף לעוצמה של איראן ואנחנו מקווים שכמו בעבר האויבים ילמדו מכך על מוכנותנו", אמר מפקד משמרות המהפכה

איראן ממשיכה בתרגיל "הנביא הגדול 3". משמרות המהפיכה באיראן ביצעו הבוקר (יום ה') ירי מבצעי של טילים במהלך תרגיל צבאי שנערך באזור מפרץ הפרסי. כך דיווחו כלי התקשורת במדינה.

 

האם משמרות המהפיכה זייפו אתמול שיגור טילים?

  

לא נמסרו פרטים על דגמי הטילים ששוגרו היום, אך דווח כי מדובר בטילי קרקע-קרקע, קרקע-ים, המסוגלים לפגוע באוניות, וקרקע-אוויר. עוד דווח כי מדובר בטילים בעלי "יכולות מיוחדות". 

 

ירי הטילים נערך במסגרת התימרון רחב ההיקף, שבמהלכו שוגרו אתמול טיל בליסטי מסוג "שיהאב 3" וטילים נוספים לטווחים קצרים יותר. רשת הטלוויזיה האיראנית דיווחה כי הטיל ששוגר אתמול הוא גרסה משופרת של השיהאב-3. מלבדו, שוגרו גם שמונה טילים מסוגים אחרים, בכלל זה טילים מסוג זילזאל ופאתח.

 

מפקד משמרות המהפכה: ניסוי הטילים הצליח

מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, אמר כי ניסוי הטילים שנערך אתמול נועד לבחון את "הטווח, האיכות והדיוק" של הטילים, שבהם נעשו לטענתו שינויים.

 

סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה כי ג'עפרי ציין כי השיגורים בוצעו בהצלחה. "התרגיל המוצלח הזה הוסיף לעוצמה של איראן ואנחנו מקווים שכמו בעבר האויבים ילמדו מכך על מוכנותנו", אמר. לדבריו, התרגיל נערך בתנאים קשים, ביום ובלילה, ומטרתו היתה לתרגל שיגור טילים בו-זמנית, כחלק מתגובה מהירה, נחרצת ופעולות תגמול למתקפה אפשרית של האויב.

 

"מטרת התרגיל היא להפגין את חוזקה וסמכותה של איראן - בפני אויביה, שאיימו עליה בשבועות האחרונים", צוטט אתמול חוסיין סלאמי, מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, בתחנת הטלוויזיה האיראנית. "אנחנו משגרים את הטילים האלה לכבודה של איראן, כדי להמחיש כי זהו רק חלק קטן מיכולתה ומעוצמתה ההגנתית", הוסיף. 

 

טיל השיהאב 3 שנוסה מסוגל לשאת ראש חץ במשקל טונה אחת, ובעל טווח משופר של כ-2,000 קילומטרים, בעוד שלטילי זילזאל טווח של כ-400 קילומטרים ולטילי פאתח - טווח של 170 קילומטרים בלבד. בתמרונים, המכונים "תרגיל הנביא הגדול 3", משתתפות יחידות טילים של חיל היבשה וחיל הים של משמרות המהפכה. בטילי זילזאל מחזיק גם ארגון חיזבאללה.


פורסם לראשונה 10/07/2008 11:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השיגור אתמול
צילום: רויטרס
מומלצים