שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: דורשים את תיק החקירה

עורכי דינו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט הגישו עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה להעביר להם את כל חומר החקירה בעניינו. הפרקליטות הבהירה במסמך רשמי לאנשי אולמרט כי לא ימסרו להם את כל החומרים משיקולים של "טובת החקירה"

לקראת חקירתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מחר (יום ו') הגישו עורכי דינו עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בדרישה מהפרקליטות להעביר לידיהם לאחר החקירה את כל חומר הראיות המצוי בידיה בפרשת "מעטפות הכסף". הפרקליטות הבהירה אתמול לאנשי אולמרט כי לא יעבירו לידיהם את כל החומר משיקולים הקשורים ב"טובת החקירה".

  

פרקליטיו של אולמרט, אלי זהר ורועי בלכר וכן פרקליטה של שולה זקן, עורך הדין מיכה פטמן, טענו בעתירתם כי פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, הודיע להם היום כי חומר החקירה לא יימסר גם לאחר חקירתו של אולמרט, ולכן לא יגיע לידיהם עד לחקירתו הנגדית של משה טלנסקי.

 

במכתב ששיגר אברבנאל לפרקליטי אולמרט נכתב: "בחיקור דין הנערך בימים אלה בארה"ב, נגבו מספר הודעות שטרם הועברו לידי משטרת ישראל. אנו מעריכים כי הודעות אלה יועברו אלינו במהלך השבוע הבא ומיד עם קבלתן נעמידן לרשותכם. חומר חקירה נוסף שנאסף על ידי המשטרה, לא יועבר בשלב זה לעיונכם, זאת מטעמי טובת החקירה. אנו מקווים שבהקדם האפשרי ניתן יהיה להעביר גם חומר זה לעיונכם".

 

עורכי הדין של אולמרט תקפו בעתירתם לבית המשפט את התנהלותו של פרקליט המדינה וטענו כי "הודעתו של עו"ד אברבנאל עומדת בניגוד מוחלט להתחייבותה של הפרקליטות בפני בית המשפט הנכבד ובפני בית המשפט העליון, כי כל חומר החקירה יימסר קודם לעדותו המוקדמת של מר טלנסקי".

 

הם ציטטו פסק דין שקיבל בית המשפט העליון בעניין הליך ההעדה המוקדמת של טלנסקי, ובו נאמר כי "התביעה מצדה הודיעה כי תעביר את חומר הראיות שברשותה לידי באי כוח המערערים. אמנם מדברי פרקליט המדינה עולה כי עלול להיווצר קושי בהעברת חומר מסוים עובר לקיום חקירה קצרה נוספת של המערער, אך הוא הודיע כי בסופו של יום, מקובל עליו הצורך להמציא בהעדר נסיבות חריגות את חומר החקירה למערערים".

 

לקראת חקירתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, תקף היום יועץ התקשורת שלו, אמיר דן, את המשטרה: "האיומים שמשחררת המשטרה לגבי חקירתו מחר של ראש הממשלה, מזכירים תקופות אחרות ומשטרים אחרים. איפה נשמע שמשטרה במדינה דמוקרטית מתבטאת בצורה כזאת כלפי ראש ממשלה נבחר". דן הוסיף: "כשהמשטרה מדליפה, אז קוראים לזה בשם היפה 'זכות הציבור לדעת' וכשנחקר מעז להגן על עצמו, אז ישר צועקים שזה פגיעה בשלטון החוק".

 

גורם במערכת אכיפת החוק, אמר בתגובה ל-ynet : "משהו מתבלבל - מי החוקר ומי הנחקר? אנחנו מדברים על המגרש. למרות ההתקפות של יועץ התקשורת של ראש הממשלה כנגד החוקרים וגורמי האכיפה הנוספים, החקירה תתקיים מחר כמתוכנן ללא מורא, והניסיונות הרבים לחסום את תשומת הלב לנושאים שאינם מן העניין לא יצליחו. אנחנו מביעים דאגה מכך שיועץ התקשורת מקבל כסף כדי לתקוף את מערכת אכיפת החוק".

 

אחר הצהריים הודיעו יועצי התקשורת של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי כי הלקוח שלהם יעיד ככל שיידרוש בית המשפט. "במידה והעדות תתארך מעבר לצפוי, ישוב מר טלנסקי לישראל בתיאום עם בית המשפט", אמרו יועצי התקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקראת חקירה. אהוד אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים