שתף קטע נבחר

מופז בכנס פעילים: זה לא הזמן לבחירות

שר התחבורה כינס את תומכיו כדי לפרוס את משנתו לקראת הפריימריז במפלגת קדימה. "הולכים להתחולל שינויים במנהיגות", אמר לפעיליו, אך הדגיש את הצורך לשמור על יציבות שלטונית ולהימנע מבחירות כלליות

שר התחבורה והמועמד לראשות קדימה, שאול מופז, לא מבזבז זמן עד לפריימריז בקדימה ואתמול (שבת) כינס בחצר ביתו שבכוכב יאיר כמאה פעילים ומתנדבים, שיסייעו לו בניסיון לכבוש את ראשות המפלגה בספטמבר. מופז לא התייחס לחקירת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אך הדגיש כי "בעת הזו חשוב מאוד לשמור על יציבות שלטונית" וכי אין זה הזמן לבחירות כלליות.

 

"הולכים להתחולל כמה שינויים במנהיגות בישראל, כנראה עוד השנה", אמר מופז בכנס. "העם לא צריך בחירות כלליות, שכן בתקופת בחירות המדינה לא מתפקדת, והיא נכנסת למצב של המתנה במשך חודשים ארוכים", הוסיף. במפגש נראו בין היתר אנשי צבא לשעבר, שבאו לסייע למפקדם, אנשי עסקים וחברים נוספים.

 

השבוע אישרה מועצת קדימה את ההסכם עם מפלגת העבודה, לפיו הפריימריז יתקיימו בין 14-18 בחודש ספטמבר. חברי המועצה קבעו כי ספר הבוחרים של התנועה ייסגר ב-31 ביולי. עם זאת, לא היו במועצה מספיק נוכחים לשינוי סעיף בתקנון, לפיו היו"ר החדש יהיה גם המועמד לבחירות.

 

מופז ניצל את ההזדמנות כדי לפרוס את משנתו ואת דעתו בכמה נושאים, ולא התייחס באופן ישיר לפרשיות בהן נחשד אולמרט. הוא אמר רק כי "ניקיון כפיים זו תכונה שצריכה להיות לכל איש ציבור. הקריטריון שהציבור מחפש, ובצדק, זה ניקיון כפיים".

 

שר התחבורה התייחס גם לאיומים המרחפים מעל ישראל ואמר כי "שישים שנה אנחנו נאבקים על הארץ, ונמשיך במאבק. זה הולך ונעשה יותר ויותר מורכב ויותר מסובך. האיום המשמעותי ביותר הוא האיום האיראני. הטילים האירנים שראיתם היו בחלקם מלאכת מחשב, אבל הסכנה היא אמיתית ומוחשית".

 

מקורביו של מופז אומרים כי לפי שעה "אין לו עניין להתייחס לפרשיות בהן נחשד ראש הממשלה", אולם בעתיד הקרוב הוא צפוי להתבטא גם בנושא זה. בשבוע שעבר הבהיר מופז כי הוא מעוניין לשמור על כבודו של אולמרט, וכי הוא יפעל שפרישתו מראשות הממשלה תיעשה בצורה מכובדת ומכבדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"צריך לשמור על יציבות שלטונית". מופז
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
"ניקיון כפיים זו תכונה חשובה". מופז ואולמרט
צילום: איי אף פי
מומלצים