שתף קטע נבחר

ילדיו של אולמרט: הוסבר לנו שזו מתנה

בעקבות החשד שראש הממשלה הסיע את בני משפחתו לחו"ל על חשבון "יד ושם" ועוד גופים ציבוריים - מסרו ילדיו: "הוסבר לנו מפורשות שכרטיסי הטיסה שניתנו לנו היו מתנה מאבינו ומומנו על-ידו". במשטרה שוקלים לזמן את בני המשפחה לחקירה

משפחת אולמרט מדברת: במשטרה שוקלים לזמן את בני משפחתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לחקירה בפרשת "אולמרטורס", במסגרתה חשוד ראש הממשלה שמימן טיסות פרטיות לקרוביו על חשבון גופים ציבוריים. ילדיו של אולמרט, מיכל, שאול, אריאל ודנה, מסרו ל-ynet בתגובה להתפתחות בפרשה: "הוסבר לנו מפורשות שכרטיסי הטיסה שניתנו לנו היו מתנה מאבינו ומומנו על-ידו".

 

פרשת "אולמרטורס":

 

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, הגיב גם כן להתפתחויות בפרשה: "לכל אורך השבת עסקו גורמים במשטרה בתדרוך כתבים והדלפת חומרים סלקטיביים ומגמתיים מתוך החקירה, כאילו אין דין ואין דיין, כאילו שיחרר מישהו את הרסן וכל האמצעים כשרים. אותם 'גורמים' עלומים במשטרה מקפידים להישאר נסתרים מעין תוך שהם משחררים הצהרות חסרות אחריות, שאין מאחוריהן דבר ושכל מטרתן לפגוע בראש ממשלה מכהן".

 

לדברי דן: "העיתוי של חשיפת הפרשה החדשה איננו מקרי כלל וכלל. במשטרה ובפרקליטות הבינו כנראה כי עדות טלנסקי מתפוררת להם בין הידיים ולכן עוד לפני שהחקירה הנגדית מתחילה הם מנסים להסיט את תשומת הלב הציבורית למקום אחר, הרחק מפרשת טלנסקי".


סוכנות "ראשונטורס" ממנה הזמין אולמרט כרטיסים (צילום: שאול גולן)

 

במסגרת הפרשה החדשה נחקר חשד שאולמרט נהג לפנות ולקבל מימון מקביל לטיסותיו לחו"ל ממספר גופים העוסקים בפעילות ציבורית, לרבות מהמדינה. כל אחד מהגופים התבקש, בנפרד, לממן את אותה הטיסה. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

בדרך זו, סך הכספים שהתקבלו מהגופים השונים עבור אותה נסיעה עלה על ההוצאה האמיתית בגין הטיסות, ועודפי הכספים, בסכומים משמעותיים, שהתקבלו על-פי החשד במרמה, הועברו לחשבון פרטי מיוחד על-שם אולמרט שניהלה עבורו "ראשונטורס". כספים אלה שימשו למימון נסיעותיהם הפרטיות לחו"ל של אולמרט ובני משפחתו.

 

רייצ'ל ריסבי רז, ששימשה מתאמת הנסיעות בלשכתו של אהוד אולמרט, פרסמה הודעה לעיתונות, ובה נאמר כי "ראש הממשלה אינו גנב ואינו רמאי. הוא לא לקח שקל לכיסו ולא השתמש בכספים ציבוריים לצרכי משפחתו. כואב לי מאוד על כל השקרים שמופיעים מדי יום בתקשורת". 

 

בהתייחס לקשריה עם ראש הממשלה, כתבה: "אני מעריכה ומעריצה את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עימו אני עובדת מעל שבע שנים. כל מי שמכיר אותו יודע שהוא איש נפלא, חם ואכפתי, אנושי ובעל יכולות מדהימות". 

 

במשטרה הגדילו את צוות החקירה בעניינו של אולמרט. גורמים במערכת האכיפה העריכו כי תוך כמה שבועות יועבר תיק החקירה לפרקליטות, תוך המלצה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דנה אולמרט. אמרו שזו מתנה
צילום: שאול גולן
צילום: AFP
הצרות של אולמרט
צילום: AFP
המשטרה שוקלת לחקור המשפחה. עליזה אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים