שתף קטע נבחר

אמהּ של ענת פלינר לנאשם: תוריד את הכיפה

עם פתיחת משפטו של הנאשם ברצח עורכת הדין ענת פלינר מרמת השרון, קילל הנאשם עיתונאים ששאלו אותו שאלות וזרק את אחד המיקרופונים. לאחר שעורך דינו היסה אותו, אמר: "אני מצטער". הוריה של פלינר פרצו בבכי במסדרון. אמהּ קראה לעברו: "תוריד את הכיפה, אל תבייש את הדת שלנו"

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נפתח הבוקר (יום א') משפטו של הנאשם ברצח עו"ד ענת פלינר מרמת השרון. הוא הגיע חבוש כיפה, זעם על כך שעיתונאים עמדו בדרכו ושאלו שאלות, וקילל: "... אמק. צאי מפה", אמר ואף זרק את אחד המיקרופונים. השופטים הציגו את כתב האישום, אך עורך דינו אמר שלא יגיב לאישומים עד שלא תסתיים ההסתכלות הפסיכיאטרית.

 

עורך דינו של ת', משה מרוז, היסה אותו לאחר שתקף מילולית עיתונאים, ואז אמר הנאשם: "אני מצטער". מחוץ לאולם סערו הרגשות. הוריה של ענת פלינר, תחיה ועופר אהרוני, פרצו בבכי. כשיצא הנאשם מהאולם, צעקה לעברו אמה של פלינר: "תוריד את הכיפה, אל תבייש את הדת שלנו".

 


הנאשם הגיע לבית המשפט כשהוא חובש כיפה (צילום: ירון ברנר)

 

ההורים אמרו כי "אין שום אמת בסליחה שלו. אם לא ישפטו אותו למאסר עולם, אין צדק במדינה ואין לנו מה לעשות פה. הוא רצח את הבת שלי ומחר זה יכול להיות מישהו אחר. כמעט שנתיים וחצי הוא הסתובב ברחובות וחגג עם בחורות כשהבת שלי סובלת והנכדים שלי סובלים. אין מי שילווה אותם למסיבות סוף שנה". כעבור דקות ספורות התמוטטה אמה של ענת על ספסל בפתח בית המשפט. בעלה, בתה וכן בעלה לשעבר של ענת פלינר, סוככו עליה.  

 

הרכב השופטים, ובראשו השופטת שרה דותן, אישר רק לשלושה מבני משפחת פלינר להיות נוכחים בבית המשפט בכך דיון. כמו כן הגיעו לאולם הוריו של הנאשם, שאתמול מלאו לו 18.

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה בקריה האקדמית אונו המייצג את משפחת פלינר, אמרה בעקבות ההחלטה כי: "מאוד חשוב למשפחה לקחת חלק, לראות שהצדק נעשה ולא רק לדעת שהמשפט מתנהל מאחוריי דלתות סגורות".


הוריה של ענת פלינר בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

הפרשה, שהיתה בגדר תעלומה במשך כשנתיים, פוצחה באחרונה באמצעות התאמת דגימות DNA. בחודש מארס נעצר הנער בחשד לגניבת קטנוע, ודגימות DNA שנלקחו ממנו קישרו אותו לממצאים מזירת הרצח וסביבתה. למרות שהנער טען שלא התכוון להרוג - סעיף האישום נגדו הוא רצח, תוך ביצוע עבירה אחרת - ניסיון שוד בנסיבות מחמירות. 

 

על-פי כתב האישום שהוגש באחרונה, ב-10 באפריל 2006, החליט ת' לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון. סמוך ל-21:00 הוא נטל זוג כפפות שחורות שהיו ברשותו ולאחר מכן לקח מארון הבגדים שלו נדן וסכין קומנדו השייכים לאביו. דפק בדלת, פלינר שאלה אותו לזהותו, והוא השיב לה "שַכן". היא פתחה את הדלת, ואז הוא אמר לה - "תוציאי את כל הכסף שיש". במקביל שלף את הנדן ממכנסיו, הוציא מתוכו את הסכין ובעודו דורש ממנה שוב את הכסף, דקר אותה בבטנה שתי דקירות, זרק את הנדן ונמלט. במהלך מנוסתו השליך ת' את הסכין והכפפות בפח אשפה.

  

כתוצאה מהדקירות התמוטטה פלינר לעיני ילדיה. בנה הזעיק את המשטרה ואת מד"א והיא פונתה לבית החולים בילינסון, שם מתה מפצעיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם
צילום: ירון ברנר
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
ענת פלינר
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
מומלצים