שתף קטע נבחר

לבני ודיכטר חוששים: אולמרט "מרדים" את השטח

יועציהם של בכירי קדימה עובדים בימים האחרונים שעות נוספות בניסיון לשכנע את פעילי התנועה להצביע בעד השינוי בתקנון שיאפשר קיום פריימריז בספטמבר. במפלגה מאשימים כי ראש הממשלה עושה שימוש באירועים הפוליטיים והמדיניים האחרונים במטרה להשכיח מהפעילים את קיום ההצבעה, ובכך למנוע השגת הרוב הדרוש

פרשת "מעטפות הכסף ", המו"מ עם סוריה , עסקת השבויים - בכירי קדימה חוששים כי כל אלה עשויים להשכיח מחברי המפלגה את הצבעה על שינוי תקנון קדימה, שיאפשר קיום פריימריז לראשות המפלגה. "רבים מחברי מועצת קדימה כלל לא יודעים שמתקיימת הצבעה על שינוי תקנון", העריכו הלילה (יום ג') גורמים מקורבים לשרת החוץ, ציפי לבני, הטוענים כי אנשיו של ראש הממשלה פועלים ל"הרדמת השטח" כדי למנוע את גיוס הרוב הנדרש.

 

יועציה של שרת החוץ, ששבה הערב מביקור בכנס מדינות הים התיכון בפריז, ערכו אמש שיחות טלפון רבות בהן הפצירו בפעילים להגיע לבית המפלגה בפתח תקווה ולהצביע בעד קיום פריימריז בחודש ספטמבר. כדי שהשינוי בתקנון יאושר דרוש רוב מינימלי של כמחצית מחברי מועצת קדימה, המורכבת מ-180 חברים. נכון להיום השתתפו כ-40 חברים בלבד בהצבעה. 

 

עם זאת, יועציהם של בכירים רבים במפלגה, בהם גם השר לביטחון פנים אבי דיכטר, עושים בימים האחרונים כל שביכלתם כדי להניע את חברי התנועה מכל רחבי הארץ להשתתף בהצבעה, הפתוחה עד השבוע הבא.

 

המקורבים החלו בפעילות טלפונית מוגברת בניסיון להגדיל את אחוזי ההצבעה, מחשש כי האירועים הפוליטיים והמדיניים האחרונים יסיחו את דעת החברים שלא יגיעו להצביע - ואז לא יושג הרוב הדרוש לקיום הבחירות הפנימיות.

 

על אף ההיענות הדלה עד כה,

בתנועה מאמינים כי בסופו של דבר יושגו אחוזי התמיכה הדרושים לשינוי התקנון עד למועד סגירת הקלפיות. "אין צורך להכנס לפאניקה, אנשים מגיעים תמיד בדקה התשעים", אמר היום בכיר במפלגה. 

 

בשבוע שעבר אישרה מועצת קדימה את ההסכם עם מפלגת העבודה, לפיו הפריימריז יתקיימו בין 14-18 בחודש ספטמבר. חברי המועצה קבעו כי ספר הבוחרים של התנועה ייסגר ב-31 ביולי. עם זאת, לא היו במועצה מספיק נוכחים לשינוי סעיף בתקנון, לפיו היו"ר החדש יהיה גם המועמד לבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מרדים? אולמרט
צילום: רויטרס
לבני. טלפונים לפעילים
צילום: AFP
מגדיל אחוזי הצבעה. דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים