שתף קטע נבחר

ועדת העבודה להסתדרות: הקפיאו את הסכם הפרטיות

בדיון בועדת העבודה, על ההסכם הקיבוצי בנוגע לסמכות של מעסיק לקרוא דוא"ל של עובדיו, קראה הוועדה להקפיא את ההסכם. ההסתדרות מסרבת: "ההסכם טוב"

בדיון שהתקיים הבוקר (ג') בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת בנוגע להסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות ללשכת התאום של הארגונים הכלכליים (לקריאת ההסכם -DOC), ומעניק למעסיק זכות, במקרים מסויימים, לבדוק את תיבת הדואר האלקטרוני של העובדים, החליטה הוועדה לקרוא להקפאת ההסכם, עד לקבלת חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה.

 

הדיון התקיים ביוזמתה של ח"כ זהבה גלאון (מרצ), שמתנגדת להסכם. לדיון הגיעו נציגים מהסתדרות העובדים, לשכת התאום של הארגונים הכלכליים (המייצגת את המעסיקים), נציגי האגודה לזכויות האזרח, נציגי משרד המשפטים, משרד התמ"ת וחברי הכנסת רן כהן (מרצ), שלמה מולא (קדימה), שכיב שאנן (עבודה-מימד) ויו"ר הוועדה ח"כ יצחק גלנטי (גיל).

 

רוחות סוערות

במהלך הוועדה נרשמו התנגדויות רבות להסכם הקיבוצי. נציגת משרד המשפטים, איה דביר, הביעה ספקות לגבי הסדרת נושאים שקשורים לזכויות היסוד של העובדים בהסדר קיבוצי. במהלך הדיון נשמעו קריאות נוספות על כך שנושא רגיש כל כך צריך להיות מוסדר בחקיקה, ולא בהסכם.

 

עו"ד אבנר פינצ'וק, נציג האגודה לזכויות האזרח, טוען שהבעיה אינה בהסכם או בחקיקה בהכרח, אלא בחוסר האכיפה הקיימת בשטח, שם

 

בסופו של דבר הוחלט בוועדה להמליץ גם לשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, שלא להענות לבקשת ההסתדרות להוציא צו הרחבה, שיחיל את ההוראות שבהסכם הקיבוצי כל כלל העובדים והמעבידים בישראל.

 

ההסתדרות: ההסכם טוב לעובדים

הסתדרות העובדים לא מתכוונת לענות לקריאת הוועדה, "ההסכם טוב לעובדים, אין בכוונתנו להקפיא אותו. אם חברי הכנסת חושבים שהוא אינו מספיק טוב הם יכולים לחוקק חוק שיגבר על ההסכם.

 

"עצם העובדה שהם אינם עושים זאת מעיד שכל רצונם הוא לתפוס כותרות על חשבון הנושא תוך פגיעה בעובדים", כך נמסר מההסתדרות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם למעסיק מותר לקרוא את הדואר האלקטרוני של העובד?
צילום: index open
מומלצים