שתף קטע נבחר

היערכות בראש הנקרה: שטח צבאי סגור

צה"ל הכריז על אזור ראש הנקרה שטח צבאי סגור. במהלך היום, הוקמו שם מחסומים, גדרות, אוהלים וחדר תקשורת. תיירים שהגיעו לאתר תיעדו את המחזות

עשרות חיילים עסקו מאז הבוקר (יום ג') בהכשרת מעבר הגבול בראש הנקרה לקראת עסקת חילופי השבויים מחר. במקביל, המשיכה ללא הפרעה הפעילות באתר התיירות ראש הנקרה, על אף ששלטונות הצבא הזהירו את מנהליו משיבושים. צה"ל הכריז על האתר וסביבותיו שטח צבאי סגור עד תום עסקת השבויים. אנשי הרבנות הצבאית, האמונים על הזיהוי, הגיעו לבסיס בראש הנקרה.


כלה לפני חתונתה בראש הנקרה (צילום: AFP)

 

התיירים שהגיעו הבוקר לרכבל בראש הנקרה או לסיור בנקרות זכו להפתעה לא צפויה. עשרות חיילים עסקו בהקמת גדרות ומחסומים. הם גם הקימו אוהלים וסככות. חדר תקשורת הוקם במסעדה שבאתר.

 

מנכ"ל האתר, מושיק כהן, אמר ל-ynet שכבר בתחילת השבוע מסרו לו נציגי הצבא כי ייתכנו שיבושים בפעילות האתר האזרחי בימים שני, שלישי ורביעי. "אנחנו מקבלים עדכונים יומיים ונמצאים בקשר טוב עם נציגי הצבא ונכון לעכשיו לא היו כל שיבושים". בכל מקרה, מחר צפוי האתר להיסגר עקב הכרזת האזור שטח צבאי סגור בצו אלוף הפיקוד.


תיירים באזור ראש הנקרה (צילום: AFP)

 

רפי שרון, ישראלי המתגורר בלוס אנג'לס, הגיע עם משפחתו לסייר באתר והופתע לראות את הפעילות הצבאית במקום, "ידענו שהעסקה עומדת לצאת לפועל, לא ידענו שזה קורה כאן, זה מרגש ועצוב, אנחנו מאוד שמחים שהפרשה נגמרת ומקווים מאוד שהחיילים החטופים עדיין בחיים".

 

תיירים נוספים, שהגיעו למעבר הגבול לצפות בפעילות, הצטלמו על רקע הבסיס הצבאי ועל רקע השלט המראה את המרחק לביירות ולירושלים. בהנהלת האתר ציינו כי מאז המלחמה לא נסגר האתר בשל פעילות צבאית, וגם בעסקאות הקודמות שבוצעו במעבר הגבול, המשיך האתר לפעול, כי החילופים בוצעו בלילה.

פורסם לראשונה 15/07/2008 17:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעבר ראש הנקרה, היום
צילום: רויטרס
מהעבר השני של הגבול
צילום: AP
מומלצים