שתף קטע נבחר

בית שמש: נחשף "בית חרושת למריחואנה"

שוטרים פשטו על מפעל בבית שמש וגילו 400 מ"ר שהוסבו לייצור מריחואנה בשיטת "הידרו". במקום נתפסו 155 ק"ג סם, ציוד רב ומטהרי אוויר שנועדו לטשטש את הריח. "עד כה היה הגידול גידול ביתי, אבל היום גילינו כי ממש מדובר בתעשייה של ממש", אמר אחד החוקרים

"בית חרושת למריחואנה" נחשף הלילה (יום ה') באזור התעשייה בבית שמש: בפשיטה שערכו שוטרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז על המפעל נתפסו 155 קילוגרם של סם, וציוד רב ששימש לגידול הסם בתנאי מעבדה. במשטרה מעריכים כי זו הפעם הראשונה שנתפסת כמות כזו של סם, שכדי לטשטש את ריחו השתמשו המגדלים בעשרות מטהרי אוויר.

 

במקביל לפשיטה, נעצרו שלושה חשודים - שניים בני 35 ו-47 מנתניה המוכרים למשטרה, וחשוד שלישי בן 42 מבית שמש. השלושה יובאו היום לבית משפט השלום ברמלה, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם להמשך החקירה. פרט למעבדת הגידול, נתפסו עוד 110 קילוגרמים של מריחואנה מסוג "הידרו" במהלך חיפוש בדירה בבית שמש.

 

גידול מריחואנה "הידרו" תופסת תאוצה בשנים האחרונות. מדובר בשיטת גידול של הסם בתנאי מעבדה, במבנה סגור עם טמפרטורה מבוקרת, תאורה מיוחדת ושימוש בדשנים מיוחדים. התוצאה היא שתיל שגדל מהר יותר, ומופק ממנו סם חזק פי חמש שמחירו גבוה פי 10-15 מגראס רגיל.

 

עד כה, מעבדות לגידול מריחואנה הידרו נחשפו בעיקר בבתים פרטיים. העבריינים היו שוכרים וילות, בדרך כלל במושבים באזור השרון, והופכים אותן למעין מעבדה. בדרך כלל מדובר היה בכמויות קטנות. 

 

"ניהלנו חקירה סמויה עד שהגענו למפעל בבית שמש", סיפר קצין בילוש וסמים בימ"ר מרכז, עמית הלל. "מדובר במבנה גדול, שחולק לשתי קומות שהתפרשו על כ-400 מ"ר. החשודים חילקו את המבנה למחלקות - אחת להנבטת זרעים, שנייה

לגידול השתיל, שלישית לייבוש הצמח ורביעית לשקילה ולאריזת הסם המוכן. על פי הציוד המיוחד שנתפס במקום, ללא ספק הושקעו כספים רבים בהקמתו". 

 

גם בלשי הימ"ר הופתעו מגודל המפעל והכמות הגדולה של הסם שנתפס. "ההבדל בין התפיסות שלנו עד כה לבין התפיסה הזו הוא ההיקף. עד כה היה הגידול גידול ביתי, אבל היום גילינו כי ממש מדובר בתעשייה של ממש. להערכתנו, המקום פעל במשך השנה-שנתיים האחרונות", אומר הלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: בילוש משטרת תל אביב צפון
מומלצים