שתף קטע נבחר

קונטאר: יתנקשו בי? ההרג הוא הרגל עבורנו

סמיר קונטאר, הרוצח של משפחת הרן ושל השוטר אליהו שחר, נשא נאום מיליטנטי בפני אלפים בעיר הולדתו: "מטרתו של נשק ההתנגדות היא חוות שבעא, ומה שמעבר לשבעא, ומה שמעבר-מעבר לשבעא". הוא התייחס גם לקריאות בישראל להתנקש בחייו

אחרי שהתקבל בתשואות על-ידי המונים סמוך לגבול, שמע את צמרת הממשל הלבנוני מברכת אותו, עמד לצד חסן נסראללה על הבמה בביירות וביקר בקברו של עימאד מורנייה, הגיע אחר הצהריים (יום ה') הרוצח סמיר קונטאר לעיר הולדתו עביה בהר הלבנון. הוא התייחס שם לראשונה לקריאות בישראל להתנקש בחייו.

 

"הבוקר שמעתי שהאויב החליט להתנקש בי", אמר בנאום חגיגי, לעיני אלפים רבים. "האויב הזה מכיר אותי היטב ואני רוצה לענות לו מכאן בשני משפטים, כמו שאמר בשעתו האימאם חוסיין עליו השלום: 'אתה מאיים עלי ברצח, כשההרג הוא הרגל עבורנו ומות הקדושים הוא כבוד לנו מאללה?'", אמר קונטאר לאלפים כשקולו נשבר.

 

"אתמול בשעה הזו הייתי שם, בידי האויבים, אולם עתה - אני הוא זה המשתוקק ביותר להיפגש איתם, ואני מבקש מאללה שזה יקרה בקרוב מאוד. האמינו לי: מי שחושב ששחרור חוות שבעא או האדמות הלבנוניות (הכבושות) יוכלו לסיים את הסכסוך הזה הוזה".

 

בפראפרזה על דברים שאמר נסראללה במלחמה, אמר קונטאר: "לא נניח להם והם לא יניחו לנו. לכן, מטרתו של נשק ההתנגדות היא חוות שבעא, ומה שמעבר לשבעא, ומה שמעבר-מעבר לשבעא. הדבר הזה צריך להיות ברור, שלא נוליך את עצמנו שולל. ראו את הניסיון של פלסטין.

 

"הם חתמו על הסכמים, וכמה מאחינו חשבו שהם בטוחים, אולם בהזדמנות הראשונה - הם רצחו את מי שחתם איתם על ההסכמים והשהיד יאסר ערפאת הוא הוכחה חותכת לכך. לכן, אחים ומכובדים, עתה כשאני ביניכם, אני רוצה להדגיש שתודות לדם השהידים, כל השהידים, השהידים של המהפכה הפלסטינית וההתנגדות הלבנונית, תודות לכל הגיבורים... לא נשכח לעולם את האחראים על "ההבטחה שקוימה" (מבצע חטיפתם של גולדווסר ורגב) ובראשם האדון הגדול, חסן נסראללה".

 

קונטאר ביקש להפגין נאמנות גם לנשיא הסורי, בשאר אסד: "אנו נאמנים לסוריה שעזרה לנו ברגעים הקשים. אני שולח ברכות לכל תושבי הגולן הסורי הכבוש. אלה הנאחזים באדמתם וכן גם לאלה בפלסטין ששמרו על האדמה והכבוד למרות כל הלחצים והניסיונות לייאש אותם. אני רוצה לשלוח ברכות לתושבי פלסטין שנתונים תחת מתקפה גדולה ומצפים מכם שתעמדו לצידם. אני שולח את ברכותיי לאח מרואן ברגותי", אמר כשאשתו של ברגותי, פדואה, משקיפה עליו מקרוב. ברגותי הגיעה ללבנון והשתתפה בטקסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חגיגות קונטאר בלבנון
צילום: AFP
מומלצים