שתף קטע נבחר

גורם בכיר: החקירה הנגדית רק מחזקת את התיק

בסיום היום הראשון לחקירתו הנגדית של טלסנקי, טענו פרקליטי ראש הממשלה כי הצליחו לערער את גרסת העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף". בשיחה עם ynet דוחה גורם משפטי בכיר את הטענות: "אם כבר, התפיסה שלנו לגבי היחסים עם אולמרט מתחזקת"

עורכי דינו של ראש אהוד אולמרט יצאו אמש (יום ה') מבית המשפט כשהם מרוצים. בתום שבע שעות בהן חקרו את העד המרכזי בפרשת מעטפות הכסף משה טלנסקי, הם אמרו לכלי התקשורת כי השיגו את כל מה שרצו להשיג. למרות זאת במערכת אכיפת החוק מאמינים כי השמחה של אולמרט ואנשיו מוקדמת מדי. היום ב-9:00 בבוקר, עם חידוש העדות המוקדמת בבית המשפט, תתבהר אולי התמונה.

 

 

גורם משפטי בכיר אמר ל-ynet אחרי החלק הראשון מבין חמישה המתוכננים, נכון לעכשיו, בחקירה הנגדית: "לא ראינו דברים חדשים שמשנים את התפיסה שלנו לגבי טלנסקי. אם כבר, התפיסה שלנו לגביו, כמו גם לגבי היחסים שלו עם אולמרט, רק מתחזקת".

 

בסיום הדיון בבית המשפט הביע עורך דינו של אולמרט, נבות תל צור, שביעות רצון מכך שהצליח להציג סיכום ישיבה חשאי שנערכה בין פרקליט המדינה, פרקליט מחוז ירושלים ומשה טלנסקי. בישיבה הזו נקבע, לטענת תל צור, כי טלנסקי יוצג כחשוד שגורמי אכיפת החוק הגיעו איתו להבנות. "הפרקליטות עשתה טקטיקה שלא עושים לראש ממשלה", אמר תל צור.

 

בעקבות הדברים הללו, הביעו גורמים משפטיים זעם על נציגי ראש הממשלה: "הפרקליטות היא שהעבירה מרצונה ומיוזמתה את תרשומת הפגישות בין טלנסקי לבין אנשי הפרקליטות, וזאת בניגוד לנוהל הרגיל שבו לא נמסרים חומרים מעין אלה לסניגורים. הפרקליטות רצתה לנהוג בשקיפות מירבית מולם ובסופו של דבר מה שאירע הוא שהסניגורים בזבזו זמן יקר של בית המשפט בהתעסקות בעניין, זה וכל המטרה היא אך ורק ספין לתקשורת".

 

מקורבי אולמרט המשיכו לדבוק גם אמש בהישגיהם: "היום החלו להיחשף הבקיעים בעדותו של טלנסקי והם רק יילכו ויעמיקו בימים הקרובים", אמר אחד ממקורביו של ראש הממשלה.

 

נציגיו של משה טלנסקי אמרו אתמול בסיום הדיון בבית המשפט: "טלנסקי מקווה שבפעמים הבאות הוא יישאל גם על ענייני פרשת אולמרט, אחרת אין טעם בהמשך עדותו. החקירה היום בעניינים הקשורים לחבריו ועסקיו היתה בזבוז יום עבודה יקר לשופטים ולעיתונאים". עורך דינו של טלנסקי, ז'אק חן, אמר ל-ynet: "הטיסה לשום מקום המריאה היום ובסוף היא תגיע לנמל המוצא".

 

טלנסקי נשאל בחקירתו הנגדית האם בלחץ החקירה אמר דברים שלא היה בטוח לגביהם, אך הוא השיב: "זה לא נכון. אולי טעיתי בתאריך מסוים או לגבי סכום מסוים, אבל כל אירוע שתיארתי התרחש".


פורסם לראשונה 17/07/2008 21:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרסתו נפגעה? טלנסקי
צילום: אמיל סלמן / ג'יני
יכול להיות מרוצה? אולמרט
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים