שתף קטע נבחר

ערד: שוטר הרג גבר שניסה לרצוח את גרושתו

האיש הגיע במפתיע לחגיגות יום הולדתו של בנו בדירתה של גרושתו. שוטרי סיור שהוזעקו למקום מצאו את האיש בעודו מצמיד סכין לצווארה של האשה. הגבר לא נענה לדרישתם להניח את הסכין ואף החל לפגוע בה. אחד השוטרים ירה בו למוות בראשו. מפקד מרחב הדרום קבע כי "השוטר פעל לפי הנהלים". האשה הודתה לשוטר שהציל את חייה

גבר בשנות ה-30 לחייו נורה אמש (שישי) למוות על-ידי שוטר, לאחר שאיים לרצוח את גרושתו בסכין בזמן יום הולדתו של בנם בדירתם בערד. השוטר פתח באש רק לאחר שהאיש החל לפגוע באשה, ודם ניגר מצווארה. האשה, שנפצעה באורח קל מאוד בתקרית, הודתה לשוטר אחרי האירוע. 

 

סמוך לשעה 21:30 התקבל דיווח במשטרה על גבר המאיים לרצוח את גרושתו בדירה ברחוב יהודה בערד. צוות הסיור שהוזעק לדירה לא ידע כי הפרשה המצמררת רק החלה: האיש הצמיד סכין לצווארה של גרושתו, איים לרצוח אותה ואף הזהיר כי "אלה יהיו הנשימות האחרונות שלה". לאחר שדרשו ממנו כמה פעמים להניח את הסכין, החל האיש לפגוע באשה, שנחתכה בידה.

 

כשחשו השוטרים בסכנה ממשית לחיי האשה - ירה בו אחד משוטרי הסיור, פגע בו והרג אותו. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי האדם הגיע לדירה בזמן חגיגת יום הולדתו של בנו. האיש שלף סכין והוציא את כל בני המשפחה מחוץ לדירה, ונותר לבדו עם האשה בדירה. בני המשפחה המבוהלים הם אלה שהזעיקו את המשטרה. מתנדבים שהיו הראשונים להגיע למקום קראו לשוטרי הסיור, ואלה ניסו לשכנע את האיש להוריד את הסכין מצווארה.

 

מפקד מחוז הדרום, ניצב אורי בר-לב, אמר לאחר הגעתו לזירת הירי כי השוטר "התנהג בדיוק כפי שמצפים ממשטרת ישראל לנהוג". הוא הוסיף כי לדעתו לא תפתח חקירת מח"ש, משום שהוא "פעל על פי הנהלים. לא היה לו דבר לעשות פרט לנהוג כפי שנהג".

 

מפקד מרחב הנגב, תת-ניצב יוסי פריינטי, הוסיף כי "השוטר פעל בנחישות וכפי שנדרש ממנו. זה בדיוק מה שהיה צריך לעשות". כשנשאל השוטר עצמו

מדוע לא ירה ברגליים, השיב כי לפי הממצאים בשטח לא נותרה לו ברירה אלא לירות בראשו כדי להציל את האשה. פריינטי הוסיף כי האשה הודתה לשוטר על כך שהציל את חייה.

 

האלימות בתוך המשפחה והסכנה המאיימת על נשים מצד בעליהן זכתה השבוע לתזכורת כואבת עם הרשעתו של דודו בר-יוסף שרצח את אשתו אורית זלצמן במושב פרי-גן ביוני 2007. גופתה של זלצמן, בת 33, נמצאה כשהיא עירומה בתוך מכולה בשטח המושב שבמועצה אזורית אשכול. בר-יוסף היה זה שדיווח למשטרה על מקום הימצאות הגופה וכעבור יום הסגיר את עצמו והודה ברצח. לטענתו, רצח את זלצמן מפני שהתעללה בבנם התינוק.


פורסם לראשונה 18/07/2008 22:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים