שתף קטע נבחר

דוד וסיגלית התחתנו לפני שבועיים -ונרצחו בקדיתא

דוד קזשטכר וסיגלית קירשנר מחדרה התחתנו רק לפני שבועיים, ואתמול נמצאו גופותיהם ביישוב קדיתא שבגליל. "בשבועיים האחרונים הם המשיכו לחגוג את החתונה ושלשום הם נסעו לקברי צדיקים בצפון", סיפר בנה של סיגלית ל-ynet. "אנחנו הפרחים, אבל אמא היא הגבעול ועכשיו הגבעול הלך", הוא ספד לאמו

הותרו לפרסום שמותיהם של שני הנרצחים שגופותיהם נמצאו אתמול (יום ב') ביישוב בקדיתא שבגליל העליון: דוד קזשטכר וסיגלית קירשנר מחדרה. צו איסור פרסום הוצא לבקשת המשטרה, ומונע לפרסם את פרטי החקירה.

 

בנה של סיגלית, זיו, סיפר כי ל-ynet אמו ודוד התחתנו לפני שבועיים. "בחודשים האחרונים אמא היתה מאושרת לאחר שהכירה את דודי והם התחתנו". הוא אמר כי השניים הכירו לפני כחמישה חודשים והאהבה ביניהם פרחה. "בחתונה השתתפו בני המשפחה ואמא ודודי היו מאושרים. בשבועיים האחרונים הם המשיכו לחגוג את החתונה וביום ראשון הם נסעו לקברי צדיקים בצפון. אמא היתה מאושרת בזמן האחרון. אנחנו עדיין לא מבינים מה נפל עלינו. אנחנו בהלם, זה לא נתפס".


זירת הרצח בקדיתא (צילום: אביהו שפירא)

 

בבית המשפחה המטופח בשכונת בית אליעזר בחדרה יושבים בני המשפחה וילדיה של סיגלית. הבית נקי ומסודר ועל הקירות תלויות תמונות ילדיה. פרט לגידול הילדים, סיגלית עזרה ותמכה בשני צעירים עם בעיות והפכה את ביתה לביתם החם. 

 

לסיגלית ארבעה ילדים מנישואיה הראשונים: זיו, בן 25, בת 21 ושני בנים נוספים בני 15 ושמונה. זיו מספר בדמעות כי המשפחה גדלה במצוקה, אך אמם דגלה בדרך החינוך וההשכלה כדי שלא יגדלו במצב כזה. "אני לומד שנה שלישית ביוטכנולוגיה ורק בזכותה הגעתי ללימודים האקדמאיים האלה. החינוך שלנו היה חשוב הכי הרבה בעיניה, אפילו יותר חשוב מאוכל. היא כל הזמן רצה ודאגה שנרכוש עוד השכלה, אם זה שיעורים פרטיים, העיקר שהחינוך שלנו יהיה טוב. היא אמרה: 'החינוך וההשכלה מוציאים ממצוקה'".

 

"מקווים שהרצח יפוענח מהר"

זיו מספר כי אמו גם דאגה לו לאחרונה שיקבל מלגת מחקר, באוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק: "היא דאגה שאני אקבל את המלגה. אני אמור לטוס ב-21 באוגוסט לאוניברסיטה כדי ללמוד שם חצי שנה. עכשיו אני כבר לא יודע מה יהיה". הבן הבכור הוסיף: "אנחנו הפרחים, אבל אמא היא הגבעול ועכשיו הגבעול הלך. היא השאירה אחריה ארבעה ילדים, שניים מהם קטינים. אנחנו עוד לא יודעים מה יהיה ומה נעשה. אלוהים יודע מה הוא לקח". הבן סיפר כי אמו התקרבה לאחרונה לדת. 

 

"אנחנו מקווים שהמשטרה תפענח את הרצח כמה שיותר מהר. אנחנו עדיין המומים ולא יודעים מה יהיה. ב-6 באוגוסט היא הייתה אמורה לחגוג יום הולדת".

  

חבריו של דוד קזשטכר, שהתגורר בעבר בקריית-ביאליק, סיפרו כי הוא "היה בחור טוב, לארג', שאהב את החיים". דוד עבד בתחנת המוניות בלפור בחיפה, קודם לכן עבד בתחנת מוצקין-ביאליק. אחד מחברי הנהלת התחנה, קובי מזרחי, סיפר כי הוא וחבריו קיבלו את הבשורה המרה על מותו רק אמש. "זה עבר מפה לאוזן, והיינו המומים. מדובר בבן אדם טוב, חייכן, שאהב לעזור". מזרחי הוסיף שכינויו של דודו היה "פרנס" בשל שערו הג'ינג'י. 

 

מאז אתמול בשעות הבוקר המוקדמות היו התושבים בקדיתא עסוקים באסון שארע בשעת לילה, כשגופות הזוג נמצאו מוטלות בתחומי היישוב. "אם היה אכן רצח כפול, הרוצח לא יצא מכאן.

האסון הזה נפל עלינו כרעם ביום בהיר", אמר אחד מהם ל-ynet.

 

הדיווחים על הגופות, שנמצאו הלילה על-ידי בני זוג שהתארחו בצימר ביישוב, עברו בקדיתא מפה לאוזן. בכפר האקולוגי הייחודי, בו מתגוררים כ-150 משפחות, אמצעי תקשורת מוגבלים - בהיעדר חיבור לחשמל, ללא טלוויזיה ורדיו. רבים מהתושבים ביישוב סיפרו כי שמעו על הרצח מחבריהם במרכז הארץ, ששמעו את הדיווחים והתקשרו לשאול לשלומם.


פורסם לראשונה 21/07/2008 22:08

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגלית קירשנר. היתה מאושרת
צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
צילום רפרודוקציה: דורון גולן
דוד קזשטכר. האהבה פרחה
צילום רפרודוקציה: דורון גולן
מומלצים