שתף קטע נבחר

אישום: היכתה מפגרים במגב ומשכה בשערותיהם

פרשת ההתעללות במפגרים, שנחשפה בתוכניתו של אמנון לוי בערוץ 10, נגמרה בכתב אישום. רוזה דווידוב, מטפלת בת 43, נהגה להכות חוסים במוסד למפגרים, צעקה, קיללה ואיימה

רוזה דווידוב, תושבת פרדס חנה בת 43, שתועדה על-ידי צוות תוכניתו של אמנון לוי בערוץ 10 כשהיא מתעללת בחוסים הסובלים מפיגור שכלי, נאשמת בתקיפת קטין ובחסרי ישע וכן בעבירות של התעללות בקטין ובחסר ישע. הבוקר (יום ג') הוגש נגדה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה.

 

מכתב האישום עולה כי בין חודש יולי 2007 למאי 2008 נהגה דווידוב, העובדת כמטפלת במעון, להכות מטופלים בידיה ובאמצעות חפצים, בהם מגב ובקבוקים. "התנהגותה לוותה כמעט דרך קבע בצעקות, קללות ואיומים כלפי החוסים. כמו כן, התנהלה הנאשמת באלימות פיזית תוך כדי הטיפול בחוסים. כך, למשל, נהגה למשוך בכוח את החוסים למיטותיהם על מנת שיילכו לישון".

 

באחד המקרים, ביקש אחד המטופלים לישון בסלון של המעון במקום בחדרו. אז, "משכה אותו דווידוב בכוח לחדרו ונעלה אותו שם, למרות האיסור המפורש לעשות כן. דווידוב המשיכה במעשיה על אף שהמטופל בכה וצעק, ועל אף שמטפלת שנכחה במקום ביקשה שתפסיק".

 

במקרה אחר, המתואר בכתב האישום, הפילה דווידוב את אחת החוסות בעת שהשתוללה. החוסה נחבלה בסנטרה ונזקקה לטיפול רפואי. "לאחר מכן דיווחה הנאשמת כי החוסה נפלה וקיבלה מכה", נכתב בכתב האישום. פרשת ההתעללות נחשפה בעקבות תחקיר בתוכנית "שומר מסך" של אמנון לוי.

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרה של דווידוב עד תום ההליכים, בטענה כי בצד עדויות של מטפלות אחרות במעון והודאתה החלקית של דווידוב במעשים, יש בידיה קלטות המתעדות חלק מההתעללות. עם זאת, האריך בית המשפט את מעצרה של דווידוב עד הדיון הבא בתיק, בסוף החודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דווידוב בפעולה (ארכיון)
באדיבות ערוץ 10
מומלצים