שתף קטע נבחר

דיסקין לפני הפיגוע: לאטום ולהרוס בתי מחבלים

כשעה לפני פיגוע הדריסה בירושלים הזהיר ראש שב"כ בדיון בוועדת חוץ וביטחון, כי "קיימת תופעה מדאיגה של ניסיון לחקות פעולות טרור שהיו בתקופה האחרונה בירושלים". לדבריו, "האוכלוסייה החיה סמוך לגדר ההפרדה, חיה בוואקום שלטוני-ביטחוני שצה"ל והמשטרה אינם שולטים בו"

כשעה לפני פיגוע הדריסה בירושלים בו נפצעו 18 בני אדם הזהיר בצהריים (יום ג') ראש שב"כ, יובל דיסקין, כי "בתקופה האחרונה יש תופעה מטרידה של ניסיון לחקות פעולות טרור שהיו בתקופה האחרונה בירושלים - פיגוע הדריסה, הפיגוע במרכז הרב, תקירת ירי ודקירות".

 

לדבריו, "אחת הסיבות לאירועים אלה היא שהאוכלוסייה שחיה בסמוך או מעבר לגדר ההפרדה, חיה בוואקום שלטוני-ביטחוני שצה"ל והמשטרה לא פועל שבו. היום להיכנס לשועפט לבצע מעצר, צריך לרכז הרבה מאוד כוחות. זה יותר קשה מאשר להיכנס למחנה הפליטים בג'נין", אמר דיסקין בוועדת חוץ וביטחון.  

  

"השב"כ רואה בשטח רצון לחקות פעילות טרור שהצליחו לאחרונה בירושלים. לכן, לתפיסתי, יש חשיבות רבה לאטום או להרוס בתי מחבלים, כי אחרת אין לנו שום הרתעה שהרצון לחקות פעולות כאלה - לא יישנה. אם לא נטפל בוואקום השלטוני הזה, ולא נפעל מבחינה הרתעתית, ירושלים תיהפך לבעיה חמורה. ההתעצמות של החמאס אינה נמדדת במדרגות, אלא בקומות".

 

לדברי דיסקין, המחצית הראשונה של שנת 2008 פחות טובה מבחינת נתוני טרור לעומת שנת 2007. מאז ראשית השנה נהרגו 30 ישראלים בפעילויות טרור, לעומת 13 בכל שנת 2007. עם זאת, בשש השנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בהיקף פיגועי ההתאבדות.

 

בעקבות הפיגוע אמר ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) כי "עדיין לא נהרסו בתיהם של שני המחבלים הקודמים, וכבר אנחנו מקבלים פיגוע דומה נוסף. ההססנות של הממשלה במלחמתה בטרור, מסכנת יום יום את אזרחי ישראל".

 

ח"כ ישראל חסון (ישראל ביתנו) אמר: "לצערי הרב, זילות הדיבור על שחרור רוצחים בימים האחרונים מעודדת מחבלים נוספים לקום ולרצוח. אני מברך על חיסול המחבל בפיגוע הדריסה, אחרת קרוב לוודאי שהיה משתחרר בעסקת השבויים הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דיסקין. י-ם תיהפך לבעיה חמורה
צילום: אלכס קולומויסקי
זירת הפיגוע, היום
צילום: דודי ועקנין
מומלצים