שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעצרה אם שהבריחה את ילדיה הקטנים ללונדון
  שני ילדים בני 9 ו-12 הגיעו לאחרונה לבריטניה מישראל - הבת נעצרה בשדה התעופה והבן נמצא בבית בלונדון. רשויות ההגירה בלונדון איתרו את אמם, אך זו סירבה לקבלם והסבירה שהיא מפחדת ששירותי הרווחה בארץ ייקחו אותם ממנה - ולכן שלחה אותם לחברתה בבריטניה

  אם מתל-אביב נעצרה בחשד ששלחה את שני ילדיה, בני 9 ו-12, לבדם לחברתה בלונדון. הבת נמצאת בחזקת שלטונות ההגירה בבריטניה והבן נמצא היום (ד') אצל משפחה בלונדון. האם טענה בחקירתה כי שלחה אותם לחו"ל, מכיוון שחששה ששירותי הרווחה בארץ ייקחו אותם ממנה. במשטרה חשדו בתחילה כי האם ניסתה למכור את ילדיה - חשד שהתברר כלא נכון. מעצרה של האם הוארך ביממה.

   

  במשטרת השכונות התקבלה הודעה ממשרד החוץ כי לפני כחודש הגיעה לבריטניה ילדה בת 12 ללא השגחת מבוגר. שלטונות ההגירה בלונדון סירבו להכניס אותה, מפני שאיש לא בא לקחת אותה בשדה התעופה.

   

  רשויות ההגירה בבריטניה פנו לאמהּ של הילדה וציינו בפניה כי הם רוצים להחזיר אותה לארץ, אולם זו סירבה לקבל אותה וטענה כי שלחה אותה לבריטניה - שם היא אמורה לגור לצמיתות אצל חברתה. אז התברר לשלטונות בבריטניה כי כמה חודשים קודם לכן היא שלחה גם את בנה, בן התשע, ללונדון. הבן נמצא אצל אשה, שטענה כי היא האפוטרופוסית שלו.

   

  בעקבות הדיווח שהגיע ממשרד החוץ נעצרה האם, בת 38, לחקירה ובמהלך החקירה מסרה כי שלחה את ילדיה לבריטניה מכיוון שחששה שרשויות הרווחה ייקחו אותה מחזקתה. במשטרה החליטו לעצור אותה בחשד להזנחת קטין. ילד נוסף של האשה, בן ארבע, הועבר לחזקת אביו.

   

  ראש אגף חקירות במשטרת השכונות, פקד אבי ראש, אמר ל-ynet: "הילד נמצא בבריטניה מזה מספר חודשים. אנחנו לא יודעים איפה הוא. השלטונות בבריטניה בדקו בכתובת שהאם נתנה, אך לא איתרו אותו שם. אנחנו לא יודעים האם יש חברה בלונדון כמו שהאמא טוענת ואחת ההשערות שאנו בודקים היא שהילדים נמכרו".

   

  האם טענה בחקירתה כי לילדים יש הפרעות התנהגות והיא לא יכולה לחיות איתם. גם במשרד הרווחה קבעו כי אין לה מסוגלות להיות הורה. לשוטרים אמרה האם שהיא לא רוצה את ילדיה בחזרה. "בביתה מצאנו ילד בן 4 ומסרנו אותו לאביו. האב, שחי איתה בנפרד, טוען כי הוא לא ידע שהילדים נשלחו ללונדון", אמר פקד ראש.

   

  רשויות הרווחה רצו לקחת לאשה את הילדים, מכיוון שהיא מתגוררת בבית מוזנח, שאינו ראוי לגידול ילדים. פרקליטה של החשודה, עו"ד ניל סיימון, אמר שנפגש עם האם וטען כי היא מבולבלת.

   

  בדיון בבית משפט השלום בתל-אביב, אמר נציג המשטרה, רס"מ משה פויסטרו: "האמא ידעה על כך שגורמי רווחה היו אמורים לקחת את הילדים לחזקתם ולכן היא הבריחה אותם. מדובר במקרה של הזנחת קטינים מאחר שאף אחד לא המתין להם בשדה התעופה בלונדון. לשלוח ילד לבד מבלי שאף אחד יקבל אותו זו הזנחה".

   

  עו"ד סיימון טען: "יש פה קצר בתקשורת, בצורה הכי ברורה שיכולה להיות. היא שלחה את הבן לבריטניה לפני כשנה והיא דיברה איתו לפני כעשרה ימים ואמרו לה שהכל בסדר במשפחה בה הוא חי. לשלוח בן 9 או 12 לבד במטוס זו לא עבירה פלילית".

   

  השופט מרדכי פלד, כתב בהחלטתו: "יש בגירסתה של האם כדי לעורר תמיהות מסוימות ובמצב דברים כזה, קיים צורך חיוני בבדיקה פסיכיאטרית. הנסיבות בכללותן יש בהן כדי להצביע על מעשה הזנחה של מתלוננת כלפי ילדיה".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הילדים בלונדון. שדה התעופה הית'רו ארכיון
  צילום: איי פי
  מומלצים