שתף קטע נבחר

פרישת הפרקליטה האחראית מעכבת את תיק קצב

הטיפול בהגשת כתב האישום נגד הנשיא לשעבר הועבר לפרקליטות מחוז מרכז, לאחר שעורכת הדין שהיתה אמונה עליו במחוז ירושלים לא הסכימה עם סגירת התיק בנוגע לא' מבית הנשיא. בנוסף, הסבירו בירושלים את העיכוב בצורך להשלים פעולות חקירה ובצורך של פרקליט המדינה לגבש עמדה. אנשי קצב: כפי שנחשפה האמת ביחס לא' מבית הנשיא, כך תיחשף ביחס לא' ממשרד התיירות

משרד המשפטים הודיע בצהריים (יום ה') כי הטיפול בהגשת כתב האישום בתיק משה קצב מתעכב. "בשלב הנוכחי יש צורך להשלים כמה פעולות חקירה נוספות ולגבש עמדה והחלטה סופית", נמסר בהודעה מטעם המשרד, שפורסמה בשל פניות בעניין ונוכח מורכבותה וחשיבותה של הפרשה.

 

בנוסף, נכתב בהודעה כי אחת הסיבות לעיכוב בהגשת כתב האישום היא עריכת שינויים בצוות הפרקליטים המטפל בתיק, שהיה עד כה בידי עו"ד אירית באומהורן מפרקליטות מחוז ירושלים. 

 

בדיונים שהתקיימו אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואצל פרקליט המדינה, משה לדור, הוחלט כי הטיפול בתיק יועבר כעת לפרקליטות מחוז מרכז, לידי עו"ד רונית עמיאל. זאת, לאחר שכבר בשלבים הראשונים של התיק אמרה באומהורן כי יש להגיש כתב אישום נגד קצב במתכונת המלאה, הכוללת אישומים גם בנוגע לא' מבית הנשיא וגם לגבי א' ממשרד התיירות.

 

בשל ההחלטה על סגירת התיק בעניינה של א' מבית הנשיא, סברה באומהורן כי אין מקום להגיש אישום גם בעניינה של א' ממשרד התיירות. בנסיבות אלה ביקשה באומהורן לשחררה מהטיפול בתיק ובקשתה נענתה.

 

סיבה נוספת לעיכוב בהגשת כתב האישום, הוא הצורך של לדור - שנכנס לתפקידו בדצמבר 2007 - לקיים דיונים נוספים עם צוות הפרקליטים, לשם לימוד החומר וגיבוש עמדתו בפרשה.

 

"נוכח גלגוליה של הפרשה ייעשה מאמץ מירבי לסיים את תהליכי העבודה וקבלת ההחלטות בתיק זה בהקדם, וזאת בכפוף לאילוצים הנובעים מהמטלות האחרות של המערכת בתקופה זו", נכתב בהודעה.

 

קצב הפתיע לפני כארבעה חודשים כאשר ביקש לחזור בו מעסקת הטיעון שנחתמה עם הפרקליטות, דקות לפני תחילת הדיון המשפטי בעניינו. בעקבות כך, דרש פרקליטה של א' מבית הנשיא ממזוז, לשקול את החזרתה לכתב האישום החדש שיוגש נגד הנשיא לשעבר.

 

הצוות המשפטי של משה קצב מסר כי "ההחלטה להתעמק בחומר החקירה הינה החלטה חשובה, מתוך ידיעה ברורה שהגשת כתב אישום תעמיד במבוכה גדולה את מערכת אכיפת החוק. זאת, לנוכח היעדר ראיות ועובדות לטענות שהושמעו בעבר. כפי שנחשפה האמת ביחס לא' מבית הנשיא כך תיחשף ביחס לא' ממשרד התיירות".

 

מהמשטרה נמסר כי "החקירה בעניינו של קצב הסתיימה, ותיק החקירה הועבר לפרקליטות לפני כשנה וחצי. מאז, לא נתקבלו כל פניות מהפרקליטות לביצוע השלמות חקירה בתיק וזאת למעט השלמות טכניות שכבר בוצעו. מבחינת המשטר החקירה מוצתה עד תום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
קצב. התיק עובר לת"א
צילום: פלאש 90
מחלוקת על הסעיפים. באומהורן
צילום: עמית שאבי
מומלצים