שתף קטע נבחר

מזוז: אולמרט מערים קשיים על חקירת המשטרה

מסמך שהגיש לבג"ץ כתב היועץ המשפטי לממשלה כי "המשטרה נתקלת בקשיים לא מבוטלים בתיאום מועדי חקירות עם ראש הממשלה". מזוז מוסיף כי החקירות הרבות מעלות שאלות בנוגע ליכולתו של אולמרט למלא את תפקידו. יועץ התקשורת של אולמרט: כל הבקשות לחקירה נענו

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מתח היום (ה') ביקורת קשה על ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואופן התנהלותו בחקירות המשטרה. בתשובה שהגיש לבג"ץ ציין מזוז כי "המשטרה נתקלת בקשיים לא מבוטלים בתיאום מועדי חקירות עם ראש הממשלה, כמו גם בקביעת משך זמן החקירות.

 

"מדובר בקשיים שבהם לא נתקלה המשטרה בחקירות של אנשי ציבור אחרים, לרבות ראשי ממשלה קודמים", טורח מזוז ומציין. בהתייחס לעמידתו של ראש הממשלה לרשות גורמי החקירה, אמר מזוז: "על ראש הממשלה להעמיד עצמו לרשות גורמי החקירה כאשר הוא מתבקש לעשות כן, בהתאם לצרכי החקירה ותוך זמן סביר. ראש הממשלה מוטלת החובה במסגרת המגבלות להיענות לצרכי החקירה".

אושר בטרומית:
הכנסת תוציא ר"מ לנבצרות / אמנון מרנדה
הח"כים אישרו הצעה לפיה המליאה תוכל להוציא את ראש הממשלה לנבצרות, אם תיפתח נגדו חקירה פלילית. כדי לשוב לתפקידו הוא יזדקק לתמיכה של 61 מחברי הבית
לכתבה המלאה

 

היועץ המשפטי לא מסתפק בכך, ואומר: "הסיטואציה שבה ראש ממשלה מכהן בשעה שמתנהלות נגדו מספר חקירות פליליות עשויה להעלות שאלות באשר ליכולתו למלא את תפקידו - הן בהיבט של יכולתו להקדיש את מלוא זמנו ומרצו בנסיבות אלה לתפקידו התובעני והן בהיבט של פגיעה באמון הציבור".

 

את הדברים הגיש מזוז בתגובה לעתירתו של העיתונאי יואב יצחק, שדרש מבג"ץ להכריז על אולמרט כנבצר. בחוות דעתו על עצם הבקשה, כתב מזוז: "בשלב זה שאלת נבצרותו של ראש הממשלה איננה שאלה משפטית, אלא עניין לראש הממשלה ולמערכת הפוליטית".

 

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמיר דן, הגיב על דברי מזוז: "כפי שכל הבקשות לחקירה נענו תמיד, גם מועד החקירה הבא שהתבקש נמצא בשלבי תאום. נשמח אם באותה יעילות יורה כבר היועץ המשפטי לממשלה על פתיחתה של חקירת ההדלפות המגמתיות במקום למשוך ולהתמהמה".

 

החקירה וההדלפות

שלשום הסתיימה חקירתו של משה טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" - בה חשוד ראש הממשלה - בתום חמישה ימי חקירה נגדית בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

במהלך יום חקירתו האחרון שב טלנסקי ונשאל על הכספים שנתן לאולמרט עבור טיסות ועבור שהות במלונות פאר. "כל פעם הייתי מתווכח איתו ושואל למה הוא צריך? ושאין לי כסף. הוא תמיד אמר: 'אני מבקש את עזרתך, אני אחזיר'. האמנתי לו",

סיפר טלנסקי מעל דוכן העדים. טלנסקי צפוי לשוב ולהיחקר על ידי עורכי דינו של אולמרט ושל שולה זקן, בסבב השני של החקירה ב-31 באוגוסט וב-1 בספטמבר.  

 

במהלך ימי חקירתו של טלנסקי, פנו פרקליטי ראש הממשלה למזוז, בדרישה שיורה למשטרה על פתיחת חקירה בנוגע להדלפות בפרשה. זאת, לאחר שבימים האחרונים פורסמו בעיתונות תמלילים מלאים מחקירותיו של ראש הממשלה וכן תמליל העדות שנגבתה מבנו, שאול אולמרט. עוד קודם לכן פרסמו פרקליטיו של אולמרט סרטונים מתוך חקירת טלנסקי במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
מזוז. נבצרות? שאלה לרה"מ
צילום: פלאש 90
חובה להיענות לחוקרים. אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים