שתף קטע נבחר

מסתמן: אולמרט ישוב וייחקר בשבוע הבא

פרקליטיו של אהוד אולמרט הסכימו שישוב וייחקר בפרשות "מעטפות הכסף" ו-"אולמרטורס" ביום שישי בשבוע הבא. המשטרה אישרה עריכת חקירה, רביעית במספר, אך טרם החליטה על מועדה

כמה שעות לאחר הביקורת שהטיח בו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מסתמן הערב (ה') כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ישוב וייחקר בפרשות "מעטפות הכסף" ו-"אולמרטורס" ביום שישי בשבוע הבא. עורכי דינו של אולמרט הודיעו למשטרה על הסכמתם לחקירה, הרביעית במספר, אך במשטרה טרם החליטו באשר למועד.

 

מזה כשבועיים מנסים חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) לתאם חקירה נוספת לראש הממשלה, והיום התייחס לכך גם היועץ המשפטי לממשלה.

 

בתגובה לעתירה שהוגשה לבג"ץ להוציא את אולמרט לנבצרות, כתב מזוז: "המשטרה נתקלת בקשיים לא מבוטלים בתיאום מועדי חקירות עם ראש הממשלה, כמו גם בקביעת משך זמן החקירות. מדובר בקשיים שבהם לא נתקלה המשטרה בחקירות של אנשי ציבור אחרים, לרבות ראשי ממשלה קודמים... על ראש הממשלה להעמיד עצמו לרשות גורמי החקירה כאשר הוא מתבקש לעשות כן, בהתאם לצרכי החקירה ותוך זמן סביר".

 

חקירתו האחרונה של אולמרט נערכה לפני כשבועיים במעונו הרשמי בירושלים ונמשכה כשעתיים. גורמי אכיפה אמרו ל-ynet אז כי במשטרה שואפים להשלים את חקירת ראש הממשלה בתוך מספר שבועות וכי החוקרים עימתו את ראש הממשלה עם חומרים שנאספו בארה"ב במסגרת חיקור דין שנערך בשבועות האחרונים.

  

15 עדויות, תשעה קלסרים

הפרקליטות הודיעה לעורכי דינו של אולמרט כי החוקרים גבו עד כה כ-15 עדויות שונות, ואספו מסמכים בתשעה קלסרים, המסייעים בגיבוש החשד שאולמרט קיבל כספים בסכומים משמעותיים. ראש הממשלה נחקר לראשונה בפרשה ב-2 במאי, אז עוד הוטל על פרטי החקירה צו איסור פרסום. שלושה שבועות לאחר מכן, הגיעו שוב החוקרים למעונו. בתווך העיד טלנסקי,

וזוהי חקירת יום השישי השלישית של ראש הממשלה.

 

בפרשת "מעטפות הכסף" חשוד ראש הממשלה בקבלת כספים במזומן ובמעטפות מאיש העסקים, משה טלנסקי - המהווה כעד המרכזי בפרשה. בנוסף, חשוד אולמרט בקבלת כספים מטלנסקי למימון שהותו במלונות פאר ולטיסות.

 

בפרשת "אולמרטורס" חשוד ראש הממשלה כי הוא ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן את מסעותיו הרשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. מערים קשיים?
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
טלנסקי. עד מרכזי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים