שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השדות הקרים של הרחם

  גם אם ההורמונים יעילים בטווח הקצר, הרי שבטווח הארוך הם פוגעים ברחם, והביצית המופרית לא מצליחה להתפתח לאחר שהוחזרה לגוף. איל פוליטי, רופא סיני, מפרט על פריון ואמונה

  בשביל נשים רבות האפשרות האלטרנטיבית בטיפולי פוריות נעשתה רלוונטית בשנים האחרונות. איל פוליטי, רופא סיני וחסיד ברסלב מצפת, הוא הגורו הבלתי מעורער בתחום זה. לדבריו, מניסיונו הגיע למסקנה שבמקרים מסוימים שאיבה במחזור הטבעי עדיפה על פני הפריה בהשראת הורמונים. למעשה, הוא מאמין בשיטה עד כדי כך שהוא מתעתד לפתוח עם אחד ממומחי הפוריות בארץ מרכז שיתרכז בעיקר בטיפולים לפיה. "בשנה האחרונה היו אצלי יותר מעשרה הריונות בשיטה זו. צריך לזכור שאשה העוברת טיפולי הפריה שנכשלים מתחילה לאבד את האמון בגוף שלה, ולכן, לפני הכל, העבודה שלי היא לחבר אותה לגופה ולהחזיר לה את האמון בו. אני מאמין שלאמונה יש תפקיד חשוב בכלל ובכל מה שקשור לפריון בפרט".

   

  זה אומר להפסיק את ההפריות ולהתחיל טיפולים ברפואה סינית בלבד?

  "כל מקרה לגופו. אני מטפל בהרבה מאוד זוגות שעושים הפריה חוץ גופית ומקבלים אצלי בו זמנית טיפול שתומך בתהליכי ההפריה החוץ גופית. במסגרת הטיפול הזה אני עובד בשיתוף פעולה מלא עם הרופא המטפל".

   

  אם יש הפריה חוץ גופית, למה צריכים בעצם רפואה סינית?

  "מניסיוני, ראיתי שיש השפעה של ההורמונים על הרחם. ההורמונים מונעים תנאים אופטימליים לקליטת העובר ברחם. במקרים רבים אנחנו רואים מה שנקרא ברפואה הסינית 'רחם קר', או 'רחם יבש'".

   

  מה זה אומר?

  "תחשבי על חיטה הנזרעת בשדה ואין מספיק חום, כך שהזרע לא יכול לצמוח היטב. אותו דבר ברחם. כשאין מספיק חום, העובר לא יכול להשתרש. זאת תופעת לוואי שנוצרת הרבה פעמים בשל ההורמונים".

   

  איך מטפלים בזה?

  "באמצעות דיקור וצמחים מסוימים אפשר לחזק את השחלה ולהמריץ אותה. שחלה כזאת, שפועלת טוב יותר, היא כמו תנור שמבשיל את הביצית ומשפר את איכותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים