שתף קטע נבחר

דורנר: אי-יישום הדו"ח - התאכזרות לניצולי שואה

היום התכנס הוועד המנהל של מרכז ארגוני ניצולי השואה וקרא לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ליישם לאלתר את דו"ח דורנר. השופטת דורנר אמרה ל-ynet: "בכל יום שעובר בלי שהממשלה מיישמת את הדו"ח, האנשים הללו הולכים לעולמם וזו ממש התאכזרות". הכנסת מתכננת מהלך עוקף ממשלה, באמצעות חקיקת חוק

הוועד המנהל של מרכז הארגונים של ניצולי השואה דן היום (א') באי-יישום מסקנות דו"ח דורנר ודרש מראש הממשלה, אהוד אולמרט, וממשלת ישראל לאמץ את המלצות הדו"ח בהקדם האפשרי. השופטת בדימוס, דליה דורנר, אמרה ל-ynet כי הנושא חייב להישאר על סדר היום הציבורי "בכל יום שעובר בלי שהממשלה מיישמת את הדו"ח, האנשים הללו הולכים לעולמם וזו ממש התאכזרות. צריך ליישם את הדו"ח כי התוצאה היא התאכזרות".

 

דורנר הבהירה כי ייתכן שהממשלה לא מתכוונת להתאכזר, אך זו התוצאה, "מדובר באנשים מאוד מבוגרים שהחברה קיפחה במהלך השנים".

 

יו"ר מרכז הארגונים, נח פלוג, אמר ל-ynet שהניצולים העלו בישיבה רעיונות שונים לחידוש המאבק למען הניצולים כגון הפגנות המוניות בכל הארץ ושביתות רעב, "יש התקוממות בין הניצולים על כך שהדו"ח לא קיבל שום תגובה חיובית מצד הממשלה. הזמן פועל לרעתנו ולכן החברים מציעים לצאת שוב לרחובות. יישום הדו"ח חשוב מאוד וחיוני עבור הניצולים".

 

עוד סיפרו גורמים במרכז הארגונים כי נודע להם להם שהמלצות דורנר ייכנסו לתקציב 2009 ולא באופן מיידי. 

 

מחר תתקיים פגישה בין הוועד המנהל של מרכז הארגונים לוועדה המתמדת בראשותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, כדי לדון בסוגיית דו"ח דורנר. במהלך השבוע יתקיים דיון בהשתתפות השרים בראשותו של אולמרט שבו ימסור משרד האוצר את עמדתו.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ראש הממשלה קיבל לידיו את דו"ח הוועדה לסיוע לניצולי שואה והנחה את הגורמים המקצועיים בממשלה ללמוד את הדו"ח לפרטיו. לאחר העמקה בתכני הדו"ח והמלצותיו, יתקיים דיון בראשותו של מנכ"ל המשרד והדרג המקצועי. השבוע יכונס דיון בהשתתפות ראשי מרכז הארגונים לניצולי השואה וייערך דיון התייעצות בדרג שרים בראשות ראש הממשלה".

 

עוד נמסר כי אם יידרשו שינויים בהחלטותיה הקודמות של הממשלה בנושא הסיוע לניצולי שואה, "הן יתקבלו במסגרת אישור התקציב לשנת 2009 בממשלה ובכנסת".

 

במשרד האוצר מגלגלים את האחריות לפתחו של משרד ראש הממשלה ואומרים כי "הדו"ח הוגש למשרד ראש הממשלה ומשרד האוצר התבקש להגיש את המסקנות המקצועיות וכך יעשה השבוע".

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב, שיזם את הקמת הוועדה בראשותה של דורנר אמר ל-ynet: "התעלמות הממשלה מלוח הזמנים שקבעה ועדת דורנר ליישום ההמלצות היא הוספת חטא על פשע, מפקירים ניצולי השואה לגורלם. אי יישום ההמלצות מבטא קשיחות ואטימות לב של הממשלה, ואסור להשלים עם כך. במצב זה לא נותרה לכנסת ברירה אלא לאלץ את הממשלה לבצע את ההמלצות מתוקף הצעת חוק שהנחתי על שולחן הכנסת יחד עם הח"כים האחרים על מנת לכפות על הממשלה ליישם את המלצות דו"ח ועדת דורנר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטת בדימוס, דליה דורנר
צילום: גיל יוחנן
רענן דינור
צילום: אבי אוחיון , לע"מ
מומלצים