שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כמעט אסון: אדם חילץ נהג שנתקע על המסילה
  מחסום הרכבת בצומת התעשייה בקריית-גת ירד ופגע בגג מכונית שהיתה על הפסים. רמי, אחד הנהגים שעמד בשיירה לפני המחסום, יצא ממכוניתו וחילץ את הרכב שהיה על הפסים. "אני והנהג ראינו את הרכבת מגיעה. עוד שנייה, היא היתה מוחצת אותו", סיפר המחלץ ל-ynet

  תושייה של תושב קריית-גת מנעה תאונה קשה במחסום הרכב שבצומת התעשייה בעיר. אזרח הצליח לחלץ נהג שמכוניתו נתקעה על הפסים, שניות ספורות לפני שהרכבת חצתה את הצומת. "יצאתי מהמכונית שלי והרמתי את המחסום שנפל על גג המכונית, וסימנתי לנהג לנסוע אחורה", סיפר רמי, שהציל את חייו של הנהג שעבר מחסום רכבת באור אדום.

   

  זה עלול היה להיגמר אחרת לגמרי עבור הנהג, תושב קריית גת, שנסע במכוניתו במהירות גבוהה, והתפרץ דרך המחסום. רמי סיפר ל-ynet כי הבחין בנהג המשתולל חולף על פניו במהירות, רגע לפני הגיעו למעבר הרכבת. "הבחור שנהג במכונית הוא חירש ואילם, שנסע בצורה פראית ועקף אותי במהירות. כשהגענו לצומת הרכבת, סימנתי לו בידיים שהוא נוהג מסוכן, והוא השיב לי בתנועת יד, שהוא ממהר".

   

  עם הגיעם לצומת התעשייה בעיר, ירד מחסום הרכבת מטה ואור אדום נדלק ברמזור - סימן לרכבת המגיעה בקרוב. זמן קצר לאחר מכן, חלפה הרכבת בצומת והנהגים התכוננו לנסיעה מחודשת. "משום מה - המחסום התרומם בעוד שהרמזור היה עדיין אדום", מספר רמי, "רכב אחד הצליח לחלוף על פני המסילה וכמוהו ניסה גם הבחור שהיה לפני, אלא שהוא לא הספיק לעבור - והמחסום ירד שוב, ונחת על הגג של מכוניתו".

   

  מכוניתו של הנהג נתקע על המסילה ובמקום התחוללה מהומה. לכל הנוכחים במקום היה ברור שרכבת נוספת עלולה לחלוף בכל רגע בצומת וספק אם תצליח לבלום בטרם הגיעה לנקודה בה נתקע רכבו של הנהג. "המאבטח בעמדה איבד עשתונות וניסה להשיג מישהו בטלפונים שהיו ברשותו. אני הבנתי שאם לא אעשה משהו - הבחור גמור".

   

  רמי יצא מרכבו וניגש לחלץ את הנהג התקוע, שניות לפני שהרכבת הגיעה לצומת. "יצאתי מהרכב, הרמתי בידיי את המחסום וסימנתי לו לנסוע אחורנית. אני והנהג ראינו את הרכבת מגיעה - שנייה אחרינו. עוד שנייה היא גם היתה מוחצת אותו. הנהג ראה את הרכבת חולפת על פניו". יש להניח, שגם חייו של הנהג חלפו על פניו באותו הרגע.

   

  לדבריו, "הנהג לא שמע כלום, אבל הבין שהוא במצוקה כשהמחסום נחת לו על גג המכונית ושמענו את הרכבת מגיעה. האיש נהג בצורה פרועה וסיכן את חייו באחד הצמתים הכי משוגעים של הרכבת. העיקר שהוא עדיין בחיים - אני בטוח שמהיום הוא ייזהר לפני שייכנס למפגש רכבת".

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר ברשלנות פושעת של נהגים שלא מצייתים לרמזורים. לא היתה תקלה במחסום הרכבת, האור האדום ברמזור עדיין פעל והפעמון צלצל ולכן אסור היה להתקרב למחסום בשום פנים ואופן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים