שתף קטע נבחר

דיון במשרד המשפטים על שחרור רוצח דרק רוט

בקשתו לשחרור מוקדם של ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט, הועברה למחלקה לחנינות במשרד - שם יוחלט אם להמליץ על המהלך בפני הנשיא. כשפנה לוועדת השחרורים, כתבו בני משפחת רוט לפרקליט המדינה: "אנו מביעים שאט נפש מהאפשרות שיזכה לחנינה"

ארבל אלוני, רוצחו של נהג המונית דרק רוט, הגיש לאחרונה בקשה לקבלת חנינה מן הכלא - שהועברה כעת למשרד המשפטים, שם - במחלקת החנינות במשרד - ייערך דיון, אם יש מקום להמליץ על שחרור מוקדם בפני נשיא המדינה. במקביל לבקשה זו, הגיש אלוני בקשה לקיצור עונשו בשליש בשל התנהגות טובה.

 

אלוני, כיום כבן 30, מרצה עונש מאסר בן 16 שנים על כך שב-1994 רצח יחד עם משה בן-איבגי את נהג המונית בחמש יריות מטווח אפס. למחרת התפארו השניים במעשיהם באוזניי חבריהם - וכך נתפסו.

 

ארבע שנים לאחר מכן יצאו השניים לחופשה ושדדו מבעל מכולת בהרצליה 400 שקל באיומי סכין ואקדח. בעקבות השוד נידונו לחמש שנות מאסר נוספות. בן-איבגי אינו מרצה את עונשו משום שנמלט באחת מחופשותיו מהכלא לארגנטינה.

 

לפני כחודשיים פנו ילדיו של רוט ז"ל לפרקליט המדינה, משה לדור, בבקשה שיתנגד לשחרור הרוצח ארבל אלוני - זאת לקראת דיון שנערך אז בוועדת השחרורים, ומשם הועברה הבקשה למשרד המשפטים.

 

"אנו מביעים הסתייגות ושאט נפש מהאפשרות כי האדם ששפך את דם אבינו ייצא מהכלא לשחרור מוקדם", כתבו בני המשפחה ללדור. "מדובר ברוצח שעד עצם היום הזה לא הביע חרטה כנה וצער על מעשהו הנתעב, אלא אף שומר בקנאות על זהות היורה באבינו. הרוצח הזה אף לא היסס לשדוד באכזריות קשישה אומללה בהרצליה באחת מחופשותיו מהכלא. מנתונים שבידינו עולה כי הוא בעל דפוסים עבריינים גם כיום במקום כלאו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
אלוני (משמאל) ובן איבגי בבית המשפט. ארכיון
דודו פריד
רוט ז"ל
מומלצים