שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סין בכף היד

  כשאתם מביטים בכף היד שלכם, מה אתם רואים? הסינים, למשל, חושבים על מזל. מה יש בקריאת כף היד שיכול ללמד אותנו על תכונות, בחירות מקצועיות ועוד?

  לכל קו וצורה בקריאת כף יד על פי הסינים יש משמעות הרת גורל. בקריאת הקווים על כף היד ניתן לאבחן אורך חיים, מערכות יחסים, שגשוג כלכלי, יחסים במשפחה ועוד. מידע אודות חוכמת כף היד מבוסס על שלושה ספרי פיזיוגנומיה שנכתבו באלף השנים המאוחרות. העתיק בהם הוא הספר מאי-אי שנכתב ב-1000 לספירה ונחשב לספר הקנוני והחשוב. התורה כולה סוכמה ב"ספר הזהב" (1700 לספירה). מידע זה יושם בגלוי, או בהיחבא, בעת הקדומה מהמקדשים על הריה הגבוהים של סין ועד היום בדוכני רחובות צ'יינה-טאון.

   

  הסינים מאמינים שהגורל נקבע מראש אך הוא בר שינוי ותלוי במעשיו, בחסדיו וביכולת נתינתו של האדם. אלה גורמים לקווים בידיים להתפתח עם השנים ולהשתנות במהלך חייו של אדם לטוב או לרע.

   

  בעוד הקווים משתנים ולא יציבים, גם אם השינויים מזעריים, מייחסים חשיבות רבה לצורת הידיים, האצבעות ולציפורניים יותר מאשר לקווים המופיעים בכף היד. צורת היד דומה לסביבה בפנג שואי והקווים לבית. ידוע שבפנג שואי סביבה חשובה יותר מהבית, העשוי להשתנות עם הזמן.

   

  על פי תורת כף היד הסינית כף יד ימין של אישה וכף יד שמאל של גבר משקפים את פעולותיהם,את מחשבותיהם ואת שאיפותיהם כולל קריאת עבר הווה ועתיד ביחס לאישיותם . יד שמאל של אישה וימין של גבר מראים תכונות שעברו בירושה ובונים את מאפייניהם העיקריים.

   

  יד הרמונית על פי עקרונות השיטה צריכה להיות חזקה ,נוקשה, העור מעט מבריק והאצבעות כולן באותה איכות יציבה למעט האגודל החזק מכל שאר האצבעות.
  גם ביד יש חשיבות לפרופורציות ליד ארוכה עדיף שיהיו אצבעות וציפורניים ארוכות ולקצרה אצבעות וציפורניים קצרות. אם כי כף יד גדולה ממוזלת יותר מקטנה. ידיים חזקות ומוצקות עם בשר המרפד היטיב את העצמות הן סמן לכך שאדם מסוגל לעשות כסף. עור רך או חלק מידי מעיד על עצלות. גווני ורוד, אדום או צהוב מעידים על צ'י משגשג לעומת עור אפור ויבש. אגודל חזק מראה על חיים ארוכים לעומת אגודל חלש ורזה ועור רך ודק הנו סימן לבריאות לקויה.

   

  חמש צורות מול חמשת האלמנטים

  צורות כף היד מסווגות באופן כללי, על פי חמשת האלמנטים כמו כל דבר במטאפיסיקה הסינית: אם היד רכה, רפויה, מקומטת, שמנה או חסרת פרופורציות והעצמות בה בולטות היא נחשבת דיסהרמונית ובעליה יחווה קשיים במהלך חייו.

   

  צורות ידיים מעידה על אופי באופן כללי ועל עיסוק מומלץ ולמרות שכל צורה מקשרים עם יסוד אחד יש ובצורת היד שלוב של יותר מיסוד אחד.

   

  יד שצורתה עץ -  צורה זו מופיעה בקרב אנשים העובדים לעיתים תכופות עם ראשם. בפנים היד שטוחה והפער בין אזור פרק כף היד והאצבעות הוא לא יציב או רפוי מידי אלא חזק. האצבעות והציפורניים ארוכות ונראות אלגנטיות. העור על האצבעות נראה מעט מקומט. קצות הציפורניים מעוגלת והאגודל יציב מאוד ובלתי ניתן לכפוף אחורה.

   


   

  אנשים עם יד כזו הם אינטלקטואלים, בעלי יכולת אנליטית בהתמודדות עם מצבים, בעלי אורך רוח, חמלה לאנשים חלשים, יצירתיים ובעלי יכולת טובה להתמודד עם מכשולים. לאנשים בעלי יד עץ מומלץ לעסוק, למשל, בחקלאות, אומנות, חינוך, כתיבה ודפוס.

   

  ביד מעוגלת יותר יש בה שלוב של עץ ומים המחזקים את כשוריהם האומנותיים. יד אדמומית, לחה או שמנונית מביאה מיסוד האש שילוב מבורך. גוון צהוב וורידים בולטים בידיים מיסוד האדמה, מחלישים את העץ ועלולים לעורר חוסר סבלנות ולפגוע בבריאות.

   

  יד שצורתה אש  - יד זו היא ארוכה, מעודנת ויפה באופן מיוחד ואינה בשרית או גרמית מידי. קצות הציפורניים מחודדים ומראים מעט קמטים. היד אצילית, אלגנטית ואסתטית. יד זו שייכת לאנשים רומנטים, אידיאליסטים, אוהבי עבודה קבועה, חמי מזג שמתפרצים, בעלי נטייה לשנות במהירות את מצב רוחם משליו לחסר סבלנות, ניחנים בטעם משובח, זקוקים לחברה של אנשים, עד כדי תלות, ובצורך לעבוד עם אנשים. לאנשים בעלי יד אש מומלץ לעסוק, למשל, בפרסום, משחק, בידור ומסעדנות.

   


   

  ככל שהיד גרמית יותר, כך שילוב עם העץ מביא לה הצלחה ופרסום. יד כזו עם נטייה להתעגל כמים מביא לבעיות רגשיות וקושי לחסוך כסף.

   

  יד שצורתה אדמה - ידיים רחבות, מעוגלות, חזקות ושריריות. יד זו מכונה "פורצת דרך". הבשר מוצק וחזק, ידי אנשי עבודה קשה. הקווים החצויים לא ברורים אך מראים פיתולים. האגודל קטן יחסית לגודל היד, האצבעות נראות ארוכות ורחבות וקצות הציפורניים שטוחות. בעלי ידיים כאלה הם בעלי חריצות וכושר התמדה, מוכנים לכל משימה ומכירים ביכולות שלהם. לבם רחב, ניתן לסמוך עליהם, הם חברותיים, עקשנים, מסתירי סוד, לא קל לשנות את דעתם והם, בדרך כלל, בטוחים בצדקתם. הם אוהבים עצמאות ובעלי יכולת טובה להוציא לפועל את תוכניותיהם. לאנשים בעלי יד אדמה מומלץ לעסוק, למשל, באדריכלות, בניה, אירוח, ביטוח ונדל'ן.

   


   

   

  ורידים בולטים ביד מביאים את שילוב יסוד העץ וקושי במימוש או יכולת לחסוך כסף. עור אדמדם המשלב את יסוד האש מביא הצלחה. עור כהה המשלב את יסוד המים מצביע על חוסר סבלנות, בעיות תקשורת ואכזבות בלתי צפויות.

   

  יד שצורתה מתכת  - החלק הפנימי של היד מוצק אך העור רך, האצבעות והציפורניים קצרות. קצות הציפורניים מרובעות, האגודל מודגש ביותר. בעלי יד זו הינם ריאליסטים, חיים בפשטות ובצמצום ומוציאים את כספם רק על הנוחות ההכרחית, הם חכמים וסבלניים, נוטים לציית בצורה עיוורת לחוקים, ישירים וכנים, לעיתים באופן בוטה. הם בעלי יכולת ריכוז טובה, בעלי זיכרון טוב, אפשר לסמוך עליהם שיעמדו במילה שלהם. כמו כן הם ביקורתיים.

   


   

  יד כזו עם גוון אדמדם של יסוד האש חושפת את האדם לסכנות ובעיות בריאות, הצלחה מגיעה בגיל מבוגר. גוון עור צהבהב של יסוד האדמה מביא להזדמנויות כלכליות טובות. לאנשים בעלי יד מתכת מומלץ לעסוק, למשל, במחשבים, היי טק, עריכת דין, כרייה ומכונאות. יד כזו בה הוורידים בולטים ופרקי היד גרומים, המביאה מיסוד העץ, מביאה קושי בהתקדמות וחיים של עבודה קשה.

   

  יד שצורתה מים יד מעוגלת מאוד, בשרנית, רכה ומעט שמנונית. קמטים מעודנים כמעט שאינם נראים. ציפורניים כאצבעות בעלי נטייה מעוגלת בדומה לחרוט. בעלי ידיים אלה אינטליגנטים ומומחיותם באומנות ופיסול. הם רגישים, בעלי לב טוב, משנים את דעתם לעיתים תכופות, יש להם יכולת תקשורת טובה, בעלי לשון צחה והבנה לצרכי האחר. הם ערמומיים כשרצונם להשיג את מטרותיהם. לאנשים בעלי יד מים מומלץ לעסוק, למשל, בתקשורת, סחר, יבוא יצוא ונסיעות.

   


   

   

  עור הנוטה לצהבהב ומשלב את יסוד האדמה מביא לחיים עם בעיות בריאות קלות ומהמורות.

   

  (ציור וצילום: שרונה פומס)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה רואים לך בידיים?
  צילום: גלית קוסובסקי
  מומלצים