שתף קטע נבחר

ההורים טסו לפריז, ושכחו את בת ה-4 בנתב"ג

זה לא סרט: הילדה הקטנה הסתובבה לבדה באולם הנוסעים כחצי שעה, השוטרים שהבחינו בה בוכיה נדהמו לגלות שמשפחתה כבר בדרך לפריז. רק באוויר הבינו ההורים את שאירע. היא הוטסה מאוחר יותר בליווי דיילת מיוחדת, ההורים צפויים להיחקר עם שובם

שכחו אותי בארץ. ילדה בת 4 נשכחה בשעות אחר הצהריים (יום א') בנמל התעופה בן-גוריון, בזמן שהוריה כבר עלו על טיסה לפריז. רק כשהיו באוויר הם הבינו שאחת מבין חמשת ילדיהם נותרה מאחור. היא הצטרפה למשפחתה מאוחר יותר, ועם שובם לארץ - ההורים צפויים להיחקר במשטרה.

 

המקרה התרחש באחד הימים העמוסים ביותר השנה בנתב"ג, כאשר משפחות רבות יוצאות לחופשת הקיץ. בסביבות 14:45,

הבחינה בילדה הבוכיה והבודדה באולם הנוסעים היוצאים, באזור הדיוטי-פרי, שוטרת הגבולות שגית בן-עדן.

 

כשניסתה בן-עדן לברר היכן הוריה, ענתה הילדה שאינה יודעת. אחרי שקראה לשוטרים נוספים, הם דובבו את הילדה והצליחו לברר את שם משפחתה ושמות הוריה. לתדהמתם, התגלה שההורים רשומים בטיסת "סאן דור", שיצאה לפריז כחצי שעה קודם לכן. הילדה, שגם לה היה כרטיס, נשכחה.

 

בירור נוסף העלה שההורים הגיעו לשדה עם חמשת ילדיהם על מנת להמריא לחופשה בצרפת באיחור, ואת הליכי הקבלה ביצעו בחופזה. מסיבה שאינה ברורה, הם עלו למטוס רק עם ארבעה מהילדים, והילדה בת ה-4 נשארה כאמור מאחור.

 

"מקרה כזה עוד לא היה פה"

"ניסינו להגיע להורים ברגע שהבנו שהם על הטיסה, אולם המטוס כבר היה על מסלול ההרצה", סיפר ל-ynet מפקד ביקורת הגבולות בנתב"ג, רב-פקד אמנון שמואלי. "לאחר מכן יצרנו קשר עם הטייס, וכשהוא וידא שהמשפחה על מטוס הוא בישר להם שהם שכחו את הילדה והיא בשדה".

 

בעקבות המקרה, החליטה הנהלת "סאן דור" להטיס את הילדה בליווי דיילת צמודה בטיסה מאוחרת יותר לפריז,

 שם המתינו לה הוריה. במשטרה יאפשרו למשפחה לסיים את הנופש, "וכשישובו לארץ, נתחקר אותם לגבי הזנחת חסר ישע", הוסיף שמואלי.

 

"אני הרבה שנים בתפקיד, אבל לא קרה לי אף פעם מקרה ששכחו ילדה בשדה", אמר עוד מפקד ביקורת הגבולות. "קרה לי שאנשים חזרו מהר על-מנת לאסוף ציוד ששכחו, אבל מקרה כזה לא היה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הילדה הסתובבה לבד באולם הנוסעים (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים