שתף קטע נבחר

לבני: סוריה צריכה לעצור את התמיכה בטרור

בראיון לרשת CNN, אמרה שרת החוץ, ציפי לבני, כי הקהילה הבינלאומית צריכה לשאול את סוריה האם היא רצינית מספיק, ואם כן - "הם צריכים לעצור את כל התמיכה שלהם בפעילות טרור באזור"

שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה הערב (יום א') בראיון לרשת CNN כי סוריה צריכה להוכיח שהיא רצינית במשא ומתן לשלום, "כדי להראות שהם רציניים מספיק, הם צריכים לעצור את כל התמיכה שלהם בפעילות טרור באזור".

 

לדברי לבני, "חשוב להבין ששלום משמעו שסוריה צריכה לעצור עכשיו את העברת הנשק מסוריה ללבנון לחיזבאללה, את התמיכה של סוריה בארגוני טרור כולל מפקדות החמאס בסוריה, הקשרים שלהם עם איראן לא עוזרים... הכי חשוב כעת זה לשים את הדברים על השולחן לא רק על-ידי ישראל אלא על-ידי כל הקהילה הבינלאומית ולשאול את סוריה אם היא רוצה שלום רק כדי לקבל לגיטימציה מהקהילה הבינלאומית או שהיא רצינית מספיק".

 

לדבריה, "אנחנו אפילו לא בתחילתן של שיחות ישירות עם סוריה. זה חשוב לסורים להבין ששלום באיזור לא אומר רק שגרירויות והשגת שטחים מישראל, אלא שהם צריכים לשנות את גישתם באזור". בעניין הגרעין האיראני, אמרה "איראן היא איום לא רק על ישראל אלא על העולם כולו, והקהילה הבינלאומית צריכה לנהוג בהתאם. כל היסוס מהקהילה הבינלאומית מתפרש אצל האיראנים כחולשה".

  

לבני נשאלה "האם תוכלי להיות ראש ממשלה בלי בחירות?", והשיבה: "קדימה בוחרת כעת את מנהיגה. כפי שאתה יודע בכוונתי להיות יו"ר קדימה ואחרי כן ראש הממשלה. אני חושבת שיש בסיס משותף, רוב המפלגות יכולות להשתתף בקואליציה וזה יכול ליצור מסר של אחדות כלפי פנים וחוץ. אבל זה תלוי לא רק בכוונותיו ורצונותי אלא גם בנכונותן של המפלגות האחרות. בכל מקרה, אני מאמינה בקדימה, וקדימה תנצח גם בבחירות הבאות".

 

כשנשאלה על המתמודדים הרציניים האחרים, אהוד ברק ובנימין נתניהו, אמרה לבני: "שהטוב ביננו ינצח למען עתיד ישראל".  

 

בעקבות הודעת הפרישה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מראשות קדימה לאחר הפריימריז לראשות המפלגה בספטמבר, האיצה לבני בימים האחרונים את הקמפיין שהיא מנהלת. שרת החוץ קיימה בסטף השבוע עשרות שיחות עם בכירי סיעתה, בהם חברי כנסת ושרים וביקשה מהם להודיע בעתיד הקרוב על תמיכתם בה. בשיחות פנימיות העריכה לבני כי המומנטום של המועמד המוביל השני לראשות קדימה, השר שאול מופז, מתחיל למצות את עצמו.

 

בימים האחרונים נערכו שיחות תיאום רבות בין בכירים בקדימה, כדי לוודא שהם נמצאים "בצד הנכון" של המפלגה. בין הח"כים המקיימים שיחות תיאום: צחי הנגבי, דליה איציק, יואל חסון, יוחנן פלסנר, שי חרמש והשר רוני בר-און. לפי שעה נראה כי רובם יתמכו בלבני. מי שכבר רמז באופן ברור שיתמוך בשרה הוא יו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים