שתף קטע נבחר

סטודנטים הפגינו בירושלים: רוצים דירה, לא מלונה

עשרות סטודנטים, חברי תנועת "מלונה", ערכו בכיכר ספרא "קמפינג מחאה" נגד עליית מחירי הדיור בעיר: "בעירייה ממשיכים לאשר בנייני רפאים לתושבי חוץ, ולצערנו המחשבה היא רק על הכסף ולא על טובת הצעירים". עיריית ירושלים: "המפגינים נשלחו על-ידי ניר ברקת"

רובנו רק מקטרים על מחירי השכירות הגואים. כמה עשרות צעירים החליטו לעשות מעשה והפגינו אמש (ב') מול עיריית ירושלים בכיכר ספרא. מצויידים באוהלים, פינג'אנים, גיטרות, קפה והרבה אמוציות, קראו הצעירים לעיריית ירושלים להתחשב באוכלוסייה הצעירה של העיר כדי לתת סיבה מספקת להישאר בעיר ולא לעזוב אותה.

  

הם הגיעו מצויידים בשלטים "מרכז העיר שייך לצעירים", "תנו לגור בעיר הזאת", "הפסיקו לבנות שכונות רפאים" וגם בשלטים נגד ראש העיר, לופוליאנסקי "לופו תן לגור פה".

 

הצעירים, חברי תנועת "מלונה", תנועת המאבק לדיור של צעירי ירושלים, ארגנו מראש את קמפינג המחאה מול בניין העירייה. ההפגנה נועדה להמחיש את מצוקת מחירי השכירות בירושלים שעולים מדי שנה, לקראת ההגעה של גל סטודנטים חדש. לקראת ההתנחלות בכיכר ספרא, ביקשו יוזמי ההפגנה מהצעירים להצטייד בכלי מחאה מקוריים: אוהלים, מזרני שטח, שקי שינה, גיטרות, פק"לי קפה ועוד.

 

קבוצת "מלונה" בשיתוף עם אגודת הסטודנטים, נאבקת מזה שנה בסוגיית מחירי הדירות בירושלים, שלטענתם מהווה גורם מהותי בעזיבת הצעירים את העיר. אחד מראשי קבוצת "מלונה" סיפר ל-ynet על משמעות האירוע: "לצערנו עברה שנה, ואנו רואים שהבטחות העירייה להקלה על מחירי דירות הסטודנטים לא מתממשות. בעירייה ממשיכים לאשר בנייני רפאים לתושבי חוץ, ולצערנו המחשבה היא רק על הכסף ולא על טובת הצעירים".

 

לדבריו, "התחלנו קיץ חדש, הסטודנטים מסתובבים בעיר ובעלי הדירות מנצלים את זה שיש מעט דירות להשכיר, מתעמרים בהם ומעלים מחירים. הקמפינג זה נחמד וסמלי, משום שאם ימשיכו לבנות לתושבי חו"ל זה מה שיישאר לנו".  

 

בתזמון מדויק, אישרה היום עיריית ירושלים את הקמתו של צוות מקצועי בראשות פרופ' שלמה חסון, שיהגה פרויקט דיור מוזל לסטודנטים וצעירים בעיר. צוות הפרויקט צפוי לבדוק את המצב התכנוני והמשפטי כיום, כמו גם לבחון תכניות דומות בעולם, כל זאת במטרה לגבש תכנית יעילה לפתרון מצוקת המחירים. התכנית תוגש לעירייה ולראשות לפיתוח ירושלים בעוד כ-4 חודשים.

 

מדוברות עיריית ירושלים נמסר בתגובה כי הפגנת הצעירים נובעת משיקולים פוליטיים, לפני הבחירות המקומיות: "מדובר בנציגים של ניר ברקת שמפגינים במסגרת קמפיין הבחירות שלו. רק היום אישרה ועדת הכספים פרוייקט דיור מוזל לצעירים. בנוסף, סטודנטים הגרים במרכז העיר מקבלים עזרה בשכירת דירה במסגרת 'חבילת לופוליאנסקי'. כמו כן פועלת העירייה להאצת בניית הדירות בעיר במטרה להוזיל את עלותן".

פורסם לראשונה 04/08/2008 23:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטודנטים בכיכר ספרא
צילום: אלי מנדלבאום
אחד השלטים שנשאו הצעירים
צילום: אלי מנדלבאום
לופוליאנסקי
צילום: חיים צח
מומלצים