שתף קטע נבחר

"נשים מוכות הרגו? לפטור אותן מעונש"

בעקבות איומי משרד הרווחה שפורסמו ב-ynet - לסגור מעונות לנשים מוכות בשל הקיצוצים בתקציב - דורשת יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, ליה שמטוב, לחוקק חוק שיפטור אותן מאחריות פלילית במקרה של הריגת הבעל. ומה דעתכם?

הקיצוץ הרוחבי בתקציבי משרדי הממשלה הגביר בין היתר את החשש לגורלן של נשים מוכות, כפי שפורסם אתמול (יום ב') ב-ynet. היום, מעלה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו), דרישה "לחוקק חוק הפוטר מאחריות פלילית אישה שגורמת למותו של בעלה המכה".

 

במשרד הרווחה זעמו על הקיצוץ בגובה 22 מיליון שקלים במשרדם, כלומר 6 אחוזים מהתקציב, והסבירו שהשר, יצחק הרצוג, הצביע ביום ראשון בממשלה בעד ההחלטה כי הובטח לו שהקיצוץ במשרדו יהיה קטן יותר. המנכ"ל, נחום איצקוביץ', הזהיר כי הקיצוץ יגרום לסגירת תוכניות יומיות לטיפול באוכלוסיות של מכורים לסמים ואלכוהול, סגירת מסגרות לסיוע לנשים מוכות וביטול תוכניות לטיפול בדיירי רחוב. בנוסף צפוי קיצוץ בפעילות הקהילתית עבור ילדים ונוער בסיכון.

 

"משרד הרווחה רוצה לקצץ בסיוע לנשים מוכות. אם המדינה ככה מתייחסת - ומדובר בממשלה שהתיימרה להיות הכי חברתית - אז מי שלוקח את האחריות לידיים אלה האזרחים", מסבירה ח"כ שמטוב את דרישתה.

 "כך גם במקרה של נשים מוכות בידי בעליהן: שאף אחד לא יתפלא אחר כך שנשים יקחו את החוק בידיים ויהרגו את הבעלים. נשים כאלה צריך לפטור מאחריות פלילית".

 

יו"ר הוועדה הוסיפה: "אם בעל מרים יד על אשה, ואין לה לאן ללכת בגלל שאין תקציבים, אז אין להאשים אותה שהיא תשיב בחזרה ותהרוג את הבעל". בשלב זה, שמטוב אינה מגישה הצעת חוק "כי אני מקווה שלא יהיה קיצוץ. אם יהיה - אשקול בהחלט הגשת הצעת חוק שכזו".

 

למגיבים, סמנו תחילה האם אתם "בעד" או "נגד" הצעת חוק שכזו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
שמטוב. "שלא יתפלאו שהנשים הורגות"
צילום: חגי אהרון
צילום: דורון גולן
השר הרצוג. הצביע בעד, אבל מוחה
צילום: דורון גולן
מומלצים