שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר ישי למופז: תן קצבאות - נצטרף לממשלתך
  המועמד לראשות קדימה הגיע לביתו של הרב עובדיה יוסף. השר אלי ישי הבהיר כי הצטרפות ש"ס לממשלה שירכיב מועמד זה או אחר - תלויה בהשבת קצבאות הילדים

  עדיין לא נבחר - אבל מחפש שותפים לקואליציה עתידית: שר התחבורה, שאול מופז, המועמד לראשות קדימה, נפגש בצהריים (יום ג') עם המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו בירושלים. מופז מנסה ליצור ברית עם ש"ס, לקראת האפשרות שינסה להרכיב ממשלה, אם ייבחר.

   

  הפגישה נערכה בנוכחותו של יו"ר המפלגה, השר אלי ישי, שהציג בפני מופז את התנאים להצטרפות מפלגתו לממשלה שתוקם בעתיד. ישי אמר כי ההצטרפות לממשלה שירכיב מועמד זה או אחר - תלויה בהשבת קצבאות הילדים. אנשיו של מופז אמרו כי הרב בירך אותו. מופז כבר הצהיר בתחילת השבוע כי אם ייבחר לראשות קדימה הוא יקים ממשלת אחדות "עד הבחירות המוניציפליות" שצפויות להתקיים בחודש נובמבר.

   

  במהלך השבועות האחרונים התנהלו שיחות אינטנסיביות בין ראשי ש"ס ובין המועמדים השונים לראשות קדימה, ופוליטיקאים בכירים אחרים. בשיחות הציבה ש"ס את השבת קצבאות הילדים כתנאי לתמיכתה.

   

  ש"ס דורשת להגדיל את קצבאות הילדים, בתוספת זהה של כמה עשרות שקלים לכל ילד. לפני כחודשיים הגיע שר האוצר, רוני בר-און, לביתו של הרב עובדיה יוסף כדי לדון בנושא. "צעדי הממשלה חשובים. אין אני מזלזל בהם, אבל עדיין קצבאות הילדים הן העזרה הישירה המגיעה לילדים עצמם", אמר הרב לבר-און, ובתום הפגישה גם הורה לשר אלי ישי למצות עד תום את המשא ומתן מול האוצר בנושא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  מופז. פעולות הרכבה
  צילום: גיל יוחנן
  הרב עובדיה. נתן ברכה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים