שתף קטע נבחר

אפילו על בג"ץ כבר אי אפשר לסמוך

ימים יגידו מה גודל הנזק שהביאה עמה פסיקת בג"ץ המתירה לתבוע פיצויים מהרשות הפלסטינית. הסכר האחרון של שלטון החוק נפרץ

הנה עוד "מכה ניצחת" שהונחתה על הפלסטינים, והפעם על-ידי בג"ץ שקבע שהרשות הפלסטינית איננה חסינה בפני תביעות של גופים ישראליים ולא קיימת לה חסינות ריבונית.

  

קביעת בית המשפט העליון הגיעה בעקבות ערעור שהגישה אגודת מדרשת ארץ ישראל שיוצגה על-ידי עורכי הדין ניצנה דרשן-לייטנר. לדבריה, "עכשיו הרשות הפלסטינית לא תוכל להתחמק מאחריותה לנזקים ולסבל שגרמה וגורמת לרבים מתושבי המדינה". הידד, הידד!

 

בעוד לצבא ולמשטרה מותר להרוג ולחסל מאות ואלפים, אזרחים תמימי דרך, נשים, גברים, זקנים וטף מבלי להתחייב בפיצוי, בעוד לישראל מותר בגאווה להטיל פצצות של טון ושל חצי טון וכן לפזר פצצות מצרר על אוכלוסיה אזרחית, וממשלת ישראל קבעה בחוקיה שאין צורך לפצות הנפגעים, בא עכשיו בג"ץ ומוסיף את סיסמת "הצדק" שלו: הרשות הפלסטינית שאינה אחראית למעשי המחבלים, ושלא היא ששלחה אותם להתאבד כפצצות חיות, היא זו האחראית למעשי אזרחיה ולמעשי המחתרות, ואם היא לא תפצה את קורבנות המחבלים, ניתן יהיה לחזור ולגזול סכום זה מהמסים המוחזקים בישראל. הידד הידד!

 

מעולם לא עלה בדעת ישראל הכובשת, גוזלת האדמות והמים, שמאפשרת לעקור עצי זית ולסחור בהם, זו שמשטרתה וצבאה מגוננים על שורפי יבולים, לפצות מי מהנפגעים מכך. הצבא והמשטרה אלימים לא רק נגד הפלסטינים, הם גם לא סובלים את קומץ הישראלים ההומניסטים המנסים למנוע את הגזל, את הברבריות, את ההרס ואת ההרג. היום בישראל הומניסט הלוחם לזכויות האדם ולצדק אנושי הוא "שמאלני" שמותר להכותו חופשי חופשי ובמלוא הכוח. אפשר אף לירות בו את כדורי הברזל המצופים גומי. ההומניסט חדל בעיני הרשות "שומרת החוק" להיות אזרח הגון ונאמן, ועל כן הצבא והמשטרה, במקום לקיים את תפקידם כראוי במדינה דמוקרטית, נושאים יחד עם פראי המתנחלים את "דגל הפטריוטיות".

 

בימים אלה לא רק אזרחים ממחנה השמאל ואזרחים ערבים ודרוזים הם מטרה לחקירות שב"כ ולמכות ופגיעות על-ידי צה"ל והמשטרה. בתקופה האחרונה גם המוסד העליון של המערכת השיפוטית הפך מטרה לגינוי וביזוי מצד "הפטריוטים". האם החלטתו האחרונה היא ניסיון להתיישר עם גלי "הפשיזציה" בארץ?

 

ימים רעים באים עלינו. הנה, אבי דיכטר רוצה להיות ראש ממשלה, ושאול מופז כבר נוהג כגנרל העומד לתפוס את השלטון ומכריז שהוא ורק הוא בעצמו יוביל את המו"מ עם הרשות הפלסטינית. שום דבר חוכמה אין לשניים אלה לתרום בתחום החברתי, הכלכלי, החינוכי. שום רעיון רחב אופקים לא שמענו מאישים מאיימים אלה, אבל האגו שלהם כבר פורץ כמו שקרה עם מרבית הגנרלים מאז מלחמת העולם השנייה שתפסו שלטון והביאו חורבן על ארצם.

 

כעת גם הסכר האחד והחשוב והחסון שקיים בישראל מאז קום המדינה נפרץ. ימים יגידו מה גודל הפרץ והנזק. אני מקווה כי תימצא האצבע לסתום פרץ זה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים