שתף קטע נבחר

מלזיה: ראש האופוזיציה הואשם במעשה סדום

אנוואר איברהים הואשם כי ביצע את המעשה באחד מעוזריו בבית דירות בקואלה-לומפור לפני כחודשיים. הוא כפר בבית המשפט באשמה ואמר כי הממשלה המלזית המציאה את ההאשמות על מנת לחסל את הקריירה הפוליטית שלו

ראש האופוזיציה במלזיה, אנוואר איברהים, הואשם הבוקר (ה') בבית משפט בבירה קואלה-לומפור בביצוע מעשה סדום באחד מעוזריו לשעבר. אנוואר כפר באשמה והגדיר אותה "נבזית". אם יורשע צפוי ראש האופוזיציה המלזית לעונש של עד 20 שנות מאסר.

 

התביעה טענה עם פתיחת הדיון כי אנוואר ביצע מעשה סדום בעוזרו בן ה-23 לפני כחודשיים בבית דירות בבירה המלזית. אנוואר אמר בתגובה כי מדובר בטענות שהומצאו על ידי הממשלה כדי לחסל את הקריירה הפוליטית שלו וכדי למנוע ממנו לחזור לפרלמנט בבחירות משנה שצפויות להתקיים בהמשך החודש. בתום הדיון הקצר שחורר אנואר בערבות, עד פתיחת הדיונים בעניינו ב-10 בספטמבר.

 

זו הפעם השנייה בעשור האחרון שמוגש נגד אנוואר, סגן ראש ממשלת מלזיה לשעבר, כתב אישום בגין מעשה סדום. לפני כעשור הוא הורשע ונשלח לכלא, אך זוכה לאחר שערעורו התקבל. לפני כשבוע אמר אנוואר כי דו"ח רפואי שתוכנו פורסם באתרי אינטרנט מקומיים מוכיח את חפותו.

 

על פי הדו"ח אין כל הוכחה רפואית שעוזרו של אנואר קיים יחסי מין אנאליים - בניגוד לעדותו במשטרה. עם זאת, בבית החולים בו עובד הרופא שכתב את הדו"ח סירבו להכיר בקיומו של המסמך. עשרה ימים קודם לכן אמר עורך דינו של אנוואר כי מרשו סיפק למשטרה אליבי בפרשה וכי אנוואר לא יעבור בדיקת DNA. משום שהוא חושש כי ייעשה בה שימוש לא-חוקי על-מנת להפלילו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנוואר. האשמות נבזיות
צילום: רויטרס
מומלצים