שתף קטע נבחר

צפו בקצין משחזר: כך גנבתי טיל לאו מהחרמון

לידי ynet הגיעה קלטת השחזור של גניבת טיל לאו בידי מפקד סוללת נ"מ, קצין בדרגת סגן. לחוקרי מצ"ח סיפר כיצד נכנס למוצב ("השומר רואה דרגות כחולות") ומסביר מדוע עשה זאת ("הייתי צריך את הכסף, הוא העביר לי תשלום"). צפו בתיעוד הבלעדי

קצין צה"ל מציג: כך ניתן לגנוב טיל לאו. סגן א', מפקד סוללת נ"מ המואשם שגנב טיל לאו ממוצב החרמון, שיחזר את המעשה, שתועד במצלמות חוקרי מצ"ח. בשחזור האירוע, שהגיע לידי ynet, מסביר הקצין מדוע ביקש למכור את הטיל לעבריין: "הייתי צריך את הכסף, הוא העביר לי תשלום עליו".

 

לפני כחודשיים הוגש לבית הדין הצבאי ביפו כתב האישום נגד הקצין ומאז הוא יושב בכלא 6 הצבאי וממתין לתחילת משפטו. במסגרת חקירת מצ"ח הודה סגן א' במעשים המיוחסים לו, בין היתר גניבת הטיל מהבונקר וגניבת רובה מסוג אמ-16 מחייל מילואים.

 

במהלך החקירה נדרש הקצין לשחזר כיצד גנב את הטיל. בסרטון, שמתפרסם כאן לראשונה, מספר הקצין כי איתר את הטיל שבועיים לפני ביצוע הגניבה. הקצין הוביל את החוקרים לחדר ממנו גנב את הטיל, והסביר כיצד עשה זאת ואת מניעיו.

 

לדברי הקצין, הוא לא נתקל בקשיים להגיע למוצב בשל תפקידו. "הוא (הש.ג.) לא מכיר אותי באופן האישי, הוא יודע, רואה דרגות כחולות, יודע שאני מ"פ של...", אמר לחוקרים בשחזור. לאחר מכן הודה הקצין כי ידע שהטיל שייך לגדוד צנחנים ומספר כיצד עטף אותו בשמיכת פליז והוציאו מהבונקר.

 

הקצין, שנקלע לחוב כספי של 400 אלף שקל בעקבות משחקי קלפים אסורים,

סיפר בשיחזור כי קיבל תמורת הטיל 5,000 שקל. בכתב האישום נכתב כי קיבל כמה אלפי שקלים תמורת הרובה שגנב.

 

בפרקליטות הצבאית מציינים כי מעשיו כי מדובר בפרשה חמורה, והעובדה כי הנאשם הוא קצין בצה"ל רק מגבירה את חומרת המעשה. בקרוב, עם תחילת המשפט, ינסה סגן א', להסביר לשופטים כיצד נקלע למצב הקשה שבגינו נאלץ לגנוב אמצעי לחימה מצה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים