שתף קטע נבחר

קיבלתם דו"ח חניה? חובת ההוכחה על העירייה

העירייה טוענת שחנית לא כחוק ולא שילמת בזמן את הדו"ח? הצעת חוק שאושרה להצבעה בקריאה ראשונה, תחייב אותה להוכיח שהדו"ח באמת הגיע אליכם - ושהתעלמתם

הצעת חוק שאושרה הבוקר (ד') להצבעה בקריאה ראשונה, קובעת כי כדי לעקל רכוש של אדם שלא שילם דו"ח חניה, העירייה תידרש להוכיח כי שלחה דו"ח לבעל הרכב וקיבלה אישור מסירה. אחרת - לא תוכל לעקל.

 

הצעת החוק אושרה להצבעה בתום דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת. לדברי יוזם החוק, ח"כ גלעד ארדן, ההצעה שמה למטרה למנוע מצבים בהם בעלי רכב שלא קיבלו את דו"ח החניה לביתם כנדרש, נתקלים יום אחד במעקלי העירייה. זאת, למרות שלא ידעו כי לחובתם עומד חוב בגין דו"ח לא משולם.


עותק מתחת למגב איננו מספיק (צילום: ירון ברנר)

 

לפי ההצעה, העיריות יידרשו להנפיק לבעל הרכב דו"ח בדואר רשום, ולקבל ממנו בתגובה אישור לפיו הדו"ח התקבל. אם לא יוכלו להוכיח כי בידיהם אישור מסירה, לא יורשו לבצע עיקול ברכושו של הנהג. הצעת החוק, שתובא להצבעה בקרוב, תחול בדיעבד על כל דו"חות החניה - מה שעשוי לגרום לאובדן הכנסה עבור עיריות רבות שלא הקפידו על מסירה ראויה של דו"חות. החוק איננו זוכה לתמיכת הממשלה, אך למרות זאת הצליח להתקדם לשלב ההצבעה בקריאה ראשונה.

 

ח"כ ארדן אמר כי "כשהעיריות שולחות דו"ח או הודעת תשלום, הם לא תמיד מגיעים לכתובת עדכנית. אבל כשרוצים לעקל רכוש - יודעים טוב מאוד איפה אתה גר". לדברי ארדן, החוק נועד כדי למנוע מצב לא נעים, בו אדם שאינו מודע לחוב שהצטבר בגין דו"ח חניה, או שלא יודע כנדרש, נאלץ להתעורר בוקר אחד למציאות של עיקול, ורק לאחר מכן יכול להתגונן בפני טעויות העירייה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דו"ח חניה. העירייה תחויב להוכיח מסירה
צילום: ירון ברנר
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים