שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

גורי: חייל ירה לעבר שליח ynet ובזז את רכבו

חייל רוסי ירה באוויר, ולאחר מכן ירה חייל מאחת המליציות לעבר רגליו של שליח ynet ושדד את מכוניתו, שבה נסעו עוד כמה כתבים מישראל. כעבור כ-20 דקות החזיר קצין רוסי את הרכב הגנוב. צור שיזף מתאר את שעבר עליו ועל חבריו

דרמה בגורי - שליח ynet מתאר את שארע סמוך למחסומים הרוסיים בכניסה לעיר: "הגענו בשעות הצהריים (יום ה') לכניסה לגורי, בכניסה לעיר עמדו חיילים רוסיים והרבה מאוד צוותי טלוויזיה. הגענו למקום שעתיים לאחר שבמקום כמעט פרץ עימות בין הגאורגים, שבאו לקבל את פני הצבא שלהם - וחיילי הצבא הרוסי פחות או יותר ניפנפו אותם.

 

מלחמה בקווקז - דיווחים אחרונים:

 

"כשצילמתי בעיר, הגיע לכיווני חייל רוסי מבוגר שהתחיל לירות באוויר. אנשים נבהלו וברחו במקום. הנהג שלנו נעלם ואז הגיע חייל אוסטי או צ'צ'ני למקום. הוא התחיל לצרוח, כיוון אלי את הנשק ושאל - איפה המפתח של הרכב. נגשתי לצד של הנהג, ראיתי שהמפתח בתוך הסוויץ', ניסיתי להיכנס לרכב ולברוח, ואז הוא דחף אותי וירה כדור שפגע ליד הרגל שלי, למעשה הוא פגע בקצה הסנדל.

 

"אז פשוט נמלטנו על חיינו לכמה מאות מטרים ממקום התקרית - אני, כרמל לוצאטי מערוץ 2 וניר כפרי מ'הארץ'.

הלחץ היה גדול, כי במכונית היו הציוד האישי והמסמכים של כולנו, כולל הדרכונים. התקשרתי במהירות למערכת בתל אביב וביקשתי שיסייעו במציאת פתרון, כדי שאוכל לשוב לישראל גם ללא הדרכון, הציוד והכסף שהיו ברכב".

 

"הקטע המדהים היה שאחרי 20 דקות הגיע קצין רוסי עם הרכב בחזרה, כשכל הציוד שלנו בפנים. למזלנו, זה קרה מול המפקדים הרוסים שלא היו מוכנים לביזה הזאת".

 

מוקדם יותר הרוסים חסמו את הכניסה לעיר גורי, וכוחות גאורגים נאלצו לשהות במרחק של כ-500 מטרים בלבד מהרוסים. הכוחות הרוסים אמרו שאין בכוונתם לזוז מהמקום עד שיקבלו פקודה מפורשת ולפי שעה נמנעים הכוחות הגאורגים מלהיכנס לעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע
צילום: צור שיזף
צור שיזף בגאורגיה
מומלצים