שתף קטע נבחר

נסראללה: גאורגיה הפסידה בגלל גל הירש

בנאום במלאת שנתיים לסיום מלחמת לבנון, לעג חסן נסראללה להנהגה הישראלית, המדינית והצבאית: "גל הירש שהובס בלבנון, הלך לגאורגיה וגם הם הובסו בגללו". הוא אמר כי אינו חושש מחיסולים: "איננו מפחדים מכם. אנו יודעים כי יש לכם תוכניות לחיסולים חדשים"

בנאום לציון שנתיים למלחמת לבנון השנייה, לעג הערב (יום ה') מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, להנהגה המדינית והצבאית בישראל, "כל השורה הראשונה של הצבא פרשה בגלל המלחמה. גל הירש שהובס בלבנון, הלך לגאורגיה וגם הם הובסו בגללו". הירש עסק בייעוץ לצבא גאורגיה. "תוצאותיה של מלחמת לבנון השניה ניכרים עד ימים אלה, הן במישור הצבאי והפוליטי בישראל", אמר נסראללה.

 

לדבריו - כל המתקפות התקשורתיות על הנשק של חיזבאללה לא ישפיעו על הארגון. "הן לא יכניעו אותנו, אנו כוח שלא ניתן לעקור אותו". במהלך נאומו, אמר כי אינו חושש מישראל ואף לא מ"תוכניות החיסול החדשות שלה". "אנחנו איננו מפחדים מכם. אנו יודעים כי יש לכם תוכניות לחיסולים חדשים אך דבר זה לעולם לא יחזיר אותנו לאחור".

הצעד הבא
מחכים להתפתחות בשמי לבנון / רועי נחמיאס
בחיזבאללה בוחנים בימים אלה האם וכיצד לחדש את המאבק עם ישראל. בינתיים מתמקדים באירגון בטיסות חיל האוויר מעל לבנון, אבל גם המאבק על שחרור אדמות ואסירים נוספים תופס תאוצה
לכתבה המלאה

 

לדברי נסראללה, ישראל ניצבת בפני משבר מנהיגותי חריף: "תוצאות מלחמת יולי ניכרות במאבקים מפלגתיים כאשר מנהיגי הציונים יודעים שהם ניצבים בפני המשבר המנהיגותי הקשה בהיסטוריה שלהם. ההשלכות הללו ניכרות גם במישור הפוליטי, שם נגמרו חייהם הפוליטיים של כל חברי הצוות ששלט. בחודש ספטמבר הקרוב אנו נראה את סוף כהונתו של ראש הממשלה הישראלי אולמרט. אני זוכר את נאומיו של ברק כשהיה ראש ממשלת האויב בשנת 2000. האם עליי להזכיר לו שהוא קבע כי מועד הנסיגה בשנת 2000 יהיה ביולי ואנחנו אילצנו אותו לסגת בחודש מאי?

 

"מי שעומדים מולנו היום הם אותם בעלי ניסיון כושל שכבר חטפו סטירות מאיתנו. ברק עומד היום ומדבר על כך שהסיבה לתבוסה היא היעדר הניסיון בקרב של הצבא הישראלי. אם כך, מי הם אותם בעלי הניסיון? האם זהו ברק או אשכנזי שנכשל מול ההתנגדות כאשר היה אלוף פיקוד הצפון? גיאורגיה הסתמכה על המומחים והנשק הישראלי כאשר עמדה מול רוסיה והנה היא נכשלה. הכשלון הזה הוא לקח לכל מי שמסתמכים על ארה"ב בהרפתקאות הבלתי מחושבות שלהם. כך שבסופו של דבר היא תוותר עליהם משום שהאינטרסים שלה חשובים לה יותר מכל".

 

"מדברים על נשק מתקדם, אולי בגלל סיבה נפשית"

"שנתיים לאחר המלחמה, אנו נוכחים כי מה שהיה במלחמה הזו היה בבחינת נס ונצחון אלוהי לבעלי הרצון והנחישות וזאת מול הצבא החזק באזור, שנתמך על-ידי המדינות החזקות בעולם". לדבריו, "כל מאמציה של ישראל לחסל את ההתנגדות נכשלו. לבני אמרה לפני מספר ימים כי ישראל תתבסס על אסטרטגיה נרחבת בקנה מידה בינלאומי, כדי לפרק את חיזבאללה מנשקו. אם כך - פירוק הנשק הוא מטרה ישראלית פומבית. הלחץ הזה שואף להעלים את ההתנגדות ודבר זה לא יצלח".

  

נסראללה לא אישר ולא הכחיש אם יש בידיו נשק מתקדם כמו טילי נ"מ: "איננו מעוניינים להצהיר, להוכיח או להכחיש את כוח המגן שלנו. כולם יודעים שההתנגדות, באמצעות החללים והנשק שלה, הביסה את ישראל ומאז מנסים הישראלים ללחוץ על הקהילה הבינלאומית כדי ללחוץ על המדינות התומכות בהתנגדות. אל לאיש לצפות שאנו נגיד אם יש לנו נשק חדש או אין לנו.

 

"החשאיות הזו היא חלק מן הנשק של ההתנגדות. זה חלק מניהול קרב ההגנה עם האויב הישראלי ולכן במלחמת 2006 הופתע האויב. הוא לא ידע שההתנגדות מחזיקה בטילי קרקע-ים ובטילים נגד טנקים. ייתכן שהסיבה לדיבורים על נשק מתקדם ועל מערכות נשק אוויריות היא סיבה נפשית, לאחר התבוסה הישראלית".   

 

על ראש הממשלה, ציטט נסראללה קטע בעיתון ישראלי, שבו נכתב כי הוא "מת לפני שנתיים בלבנון וייקבר פוליטית בעוד חודשיים". לדבריו, "ישראל ניצבת היום מפוחדת ומהוססת מול איראן ואינה יודעת אם ללכת קדימה או אחורה. אחת ההשלכות המתמשכות של המלחמה היא שגשוגה של תרבות ההתנגדות באומה הערבית ותפוצתה על חשבון תרבות הכניעה. גם במישור האזורי, ישראל מודה שהיא איננה יכולה להגן על עצמה מפני הרקטות הפלסטיניות וכמו כן היא מנסה להפריד את סוריה מאיראן, משום שאינה יכולה לעמוד מולה".

 

הוא פתח את דבריו בדברי נחמה למשפחות ההרוגים בטריפולי. בהקשר הפוליטי הפנים לבנוני, בירך על הקמת הממשלה החדשה השבוע בה הוא שותף בכיר: "נפעל להצלחת הממשלה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה
צילום: AFP
צילום: אביהו שפירא
הפסידו בגלל גל הירש?
צילום: אביהו שפירא
צילום: AFP
תקף את ברק
צילום: AFP
מומלצים