שתף קטע נבחר

שהפלשמורה לא יעבדו עליכם

המפגינים שקוראים לממשלה להעלות ארצה את קרוביהם הנוצרים עושים זאת בחסות ארגונים שכל מטרתם להמשיך ולקבל כספי תרומות

מצוידים בשלטים ישנים שסיפקו להם הפטרונים, כשבפיהם סיסמאות קבועות של "אבא ואמא הביתה", הובאו באוטובוסים מאורגנים מאות מבני הפלשמורה אל מול לשכת ראש הממשלה וזעקו את זעקת השבר החודשית שלהם, על כך שהממשלה החליטה שלא להחליט שוב אם להפסיק להעלות המוני נוצרים, או שמא לבדוק מחדש את זכאותם של עוד אלפים מאותו הסוג.

 

הרוטינה קבועה, הסיסמאות אותן סיסמאות, השלטים אותם שלטים וכבר אין חדש בפרשה הזויה זו. כל נוצרי באתיופיה הרוצה להגשים את חלומו, לצאת לעולם המערבי ולשפר את תנאי חייו יודע היטב: במדינת ישראל שולטת ממשלת חלם הנכנעת בקלות לקולות השבר המאורגנים. היא חלשה מדי להתמודד עם קיתונות של ביקורת. באמת, למי יש כוח.

 

דבר נוסף שהנוצרים באתיופיה יודעים היטב הוא שבקרב מקבלי החלטות בישראל הרגש היהודי פועל יותר מאשר השכל היהודי. במסעות של ארגונים אמריקנים מתודרכים אותם אנשים המחופשים ליהודי-מחנה-טרם-עלייתם-לארץ אבות כיצד לנהוג מול ממשלת החלם הציונית. הם לומדים איך לקרוע את הרגש היהודי ולהרטיט את המיתרים היהודיים בקול ענות חלושה ותחינה ששורשיה לוטים בערפל. אם הם משיגים את שלהם ומועלים ארצה, ייצאו עד מהרה לאותן הפגנות מוכרות כדי לקרוא גם לקרוביהם שמקור זהותם היהודית לא נודע – לעלות, שוב, מכורח החולשה של הממסד הישראלי. וחוזר חלילה.

 

'"מדינת ישראל לא מביאה את יקירנו רק בגלל שהם שחורים", תמיד נאמר להם לזעוק תוך שינון חוזר של המילה "גזענות", בצירוף דמעות וזיעה אותנטיים של חום יולי אוגוסט ישראלי.

 

הגיע זמן לגלות את האמת מאחורי ההפגנות המאורגנות מעין אלו המתקיימות חדשות ולבקרים בישראל. לא מדובר בהפגנה ספונטנית של עולים כואבים שיקיריהם נותרו מאחור, אלא בהפגנות שמבוימות בשלט רחוק על ידי ארגונים יהודים אמריקנים. מחאות תמוהות אלו לא רק מיוח"צנות בעלות של אלפי דולרים ומאורגנות עד הפרט האחרון. הטקטיקה ברורה והמטרה הנעלה היא למעשה הכנעת מדינת ישראל והצפתה בהמוני נוצרים, שאין להם שום זיקה למושג יהודי.

 

שימו לב לשלטים, שימו לב לדמויות המובילות את ההפגנות. שימו לב מי מחזיק בשלטים. מה יותר מרגש מלראות קשיש בן 90 מניף שלט שעליו כתוב 'אני רוצה אבא ואמא". כרגע נראה שבכל הזדמנות אפשרית מחכה המנגנון האמריקני המשומן לשלוף את השלטים מהבוידעם, ולגייס את מיטב הניצבים הישר ממרכזי הקליטה באוטובוסים מלאים לעבר בית ראש הממשלה בירושלים.

 

המניע ידוע ומוכר לעייפה – הרי כיצד יוכלו להתקיים אותם ארגונים אם יופסקו להזרים אליהם את כספי התרומות? כן, פשוט עוד מקרה של ארגון שסיים את תכליתו ומסרב לקוד את קידת סיום הפעילות שלשמה הוקם.

 

אולם למגינת ליבם, בסוג של שמחה מהולה בעצב כבר התבשרנו לא מכבר שהמטרה הושלמה, ניתן לתלות את החליפות, להשליך את השלטים לפח המחזור הקרוב ולפזר את המפגינים אל מעונם הממוזג. אך הדודים היהירים מאמריקה מסרבים לחדול מגזירת הקופון וכך אנחנו, הישראלים, נתעתד לשלם את מחיר כישלון הקליטה הלא כשרה, שגשוג של כנסיות מבית 'אחים נוצרים' ועוד.

 

אם הממשלה לא תסתום את הגולל בפרשה הזו עוד יסתובבו כאן רבבות של אתיופים נוצרים שפשוט הפנימו היטב את השיטה הישראלית, באדיבות הדודים הנדיבים מאמריקה. בישראל אומרים להם, אוהבים להחליט שלא להחליט. וכל עוד לא מחליטים אפשר להתארגן לעוד מסע של מחטף זהות, ולצאת מהעוני והדלות של אתיופיה בתור יהודים שבאמתחתם ציציות ארוכות וכיפה גדולה על ראשם.

 

המנהיגות בישראל לא מסוגלת לעמוד מול זעקות שבר שקריות של בני הפלשמורה ופטרוניהם. כבר עשור אומרים לנו שאוטוטו מכסת היהודים מסתיימת וזהו, נגמר ואין יותר יהודים. אך בפרק זמן קצר גדל מספרם וקופץ לעוד אלפיים. הפטרונים של בני הפלשמורה, אותם ארגונים יהודים הגדילו לעשות בימים אלה, והם בונים בתי ספר יהודיים באתיופיה. אם הייתה להם כוונה לסיים את עלייתם של את אותם אנשים שיש להם זיקה ליהדות, מדוע בונים בתי ספר שם, דווקא בימים אלה? אל תאמינו למספרים שזורקים לחלל האוויר. זה עוד לא נגמר, זה רק התחיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים