שתף קטע נבחר

יום לפני ביקור מופז: כביש חדש לדרוזים

שר התחבורה, שאול מופז, יקיים מחר ביקור בבתי פעילי קדימה במועצת כסרא סמיע. יום לפני כן, הגיעו למקום אנשי משרד התחבורה ונתנו את ברכתם ותקציבם לבניית כביש טבעת. משרד התחבורה: "הפרויקט אושר כבר בחודש יוני"

עיתוי מקרי? נציגי משרד התחבורה שביקרו היום (ב') במועצה המקומית כסרא סמיע, הביאו עמם בשורה מעודדת לראשי המועצה - אור ירוק לתחילת פרויקט כביש הטבעת בשטחי המועצה והרשאה תקציבית של מיליון ו-900 אלף שקלים עבורו. כך נודע ל-ynet. אלא שהעיתוי עשוי להיות לגמרי לא מקרי. מחר יגיע שר התחבורה והמועמד לראשות קדימה, שאול מופז, לסיור פוליטי ביישוב במסגרתו ייפגש עם מתפקדי מפלגת קדימה, ותושביה הדרוזים של המועצה הצפונית.

 

במשך שנים רבות מנסים אנשי כסרא סמיע לקדם את פרויקט כביש הטבעת שסובב את היישוב, כדי לחבר שכונה ובה כ-15 בתים ללא כביש גישה. בחודשים האחרונים אושר הפרויקט והיום, טוענים בכסרא סמיע, ניתנה ברכתם של אנשי משרד התחבורה, ועם בשורה תקציבית מעודדת - מיליון ו-879 אלף שקלים. כעת, לאחר שניתן היתר הבנייה, יחלו העבודות לבניית כביש הטבעת.

 

בשיחה עם ynet אישר ראש מועצת כסרא סמיע, נביה נסר א-דין, את הפרטים: "היום הגיעו אלינו נציגים ממשרד התחבורה, נתנו את ברכתם והכביש אושר. זה פרויקט שכבר נמשך כמה שנים טובות שאמור לתת מענה לשכונה ובה כ-15 בתים ללא גישה. הפרויקט הזה יכול לתת מענה מבחינה בטיחותית ולאפשר לתושבים שירות מלא.

 

לדברי נסר א-דין, "בשנה האחרונה התחלנו לגלגל את הפרויקט עם השר שאול מופז והיום הוא אישר שיתחילו בכביש בתוך פרק זמן קצר וניתה הרשאה תקציבית של כמיליון ו-900 אלף שקלים. המגזר הדרוזי והצ'רקסי הוזנח מזה כעשור שנים. רק בתקופה האחרונה התחילו לשים לב ולטפל בתשתיות והעורקים התחבורתיים. כשכבוד השר נכנס הוא התחיל לטפל בבעיות בישובים הללו".

 

לדברי ראש המועצה, אין כל קשר בין אישור הפרויקט למערכת הבחירות בקדימה, חרף העובדה שרבים מתושבי היישוב מתפקדי קדימה, בהם הוא עצמו. "זה לא קשור לבחירות. אישור עקרוני לכביש ניתן כבר לפני מספר חודשים וההרשאה תקציבית לשחרור הכספים רק עכשיו ניתנה. אין לזה קשר לבחירות ולפריימריז. הטענות הללו מופרכות".

 

מופז יבקר בבתי פעילי קדימה, ולא צפוי להגיע למועצה: "אני לא מתבייש לומר שאתמוך בשאול מופז", אומר ראש המועצה, "מי שעושה למען המגזר הדרוזי ודואג על מנת באמת לקדם את המגזר - יקבל את התמיכה מכל המגזר".

 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "הפרויקט נדרש על ידי הרשות המקומית זמן רב. לאחר שנבדק מקצועית על ידי משרדינו, אושר לביצוע ותוקצב בחודש יוני 2008. הזכיין והמועצה המקומית פועלים כיום לקבלת היתר לביצוע".

 

מלשכתו של שר התחבורה והמועמד לראשות קדימה, שאול מופז, נמסר: "הבקשה הוגשה לפני שנה וחצי. גורמי המקצוע במשרד התחבורה בדקו אותה בסטנדרטים המקצועיים. הוא עומד בקריטריונים, והוחלט ב-1 ביוני לתקצב אותו. מופז לא מאשר בעצמו, אלא אנשי המקצוע מאשרים את הפניות האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים