שתף קטע נבחר

תהלוכת שדיים על אופנועים הסעירה את ניו זילנד

המשטרה בעיר הגדולה בניו-זילנד מעריכה כי לפחות 100 אלף אנשים יצאו אתמול (ד') אל הרחוב העיקרי באוקלנד כדי לצפות בתהלוכת "ציצים על אופנועים" השנתית. כמאה כוכבות פורנו ומלכות דראג חלפו ברובע העסקים בעיר על גבי אופנועים, לתשואות גברים שהצטופפו בצדי הדרך וניסו לצלם תמונות של המאורע השנוי במחלוקת.

 

פקידים מקומיים ניסו לאסור את קיום התהלוכה, שהתקיימה רק לאחר ששופטת קבעה כי לא ניתן לקבוע מבחינה משפטית שהיא פוגעת ברגשות הציבור. התהלוכה אורגנה במסגרת תערוכת ארוטיקה של "מלך הפורנו" המקומי סטיב קרואו, שאיים להוציא את האירוע אל הפועל עם או בלי אישור מהעירייה.


"פורנוגרפיה פוגעת בנשים וילדים", נכתב בשלט (צילום: AFP)

 

האווירה באירוע שנמשך שעה הייתה בעיקר חגיגית, למעט תקרית שבה ניסו מפגינים להשליך ביצים לעבר קרואו. "אני שמח לראות אנשים מביעים את חופש הביטוי שלהם", אמר קרואו, שעמד בראש התהלוכה, בתוך מכונית שחורה עם גג פתוח. "אמרתי לבנות שישתדלו להמעיט בנענוע ולא לעשות שום דבר שיכול לפגוע במישהו", הוסיף.

 

עשרות נשים ניצלו את אירוע כדי להפגין נגד פורנוגרפיה, אך לא השפיעו על האווירה הכללית. "מעולם לא ראיתי דבר כזה", אמר עובד מקומי שלקח יום חופש במיוחד כדי לצפות בתהלוכה. תיירת קנדית אמרה שצילמה את התהלוכה, כי אחרת "אף אחד לא היה מאמין לי בבית". השופטת שהתירה את קיום התהלוכה קבעה כי "אין זה פוגעני כשלעצמו לנשים להיות חשופות חזה. זה יכול להיחשב כסר טעם אך לדעתי לא ניתן לקבוע שהדבר פוגעני בנסיבות הקיימות".


פורסם לראשונה 20/08/2008 23:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתתפת בתהלוכה. מאה איש באו לראות
צילום: AFP
מומלצים