שתף קטע נבחר

עדי אלדר: ב-1 בספטמבר לא יהיו שומרים ושרתים

בכנס חירום של ראשי הרשויות המקומיות בישראל, שב יו"ר המרכז השלטון המקומי והזהיר כי שנת הלימודים לא תיפתח. לדבריו, "לא נסגור את בתי הספר כי אנו לא רשאים לנעול אותם, אך לא נספק את השירותים שהרשויות המקומיות נותנות". ח"כ ברוורמן: בישראל יש משבר ממשלי

עשרה ימים לפני שבתי הספר אמורים לפתוח את השערים, שב בצהריים (יום ה') יו"ר המרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, והודיע כי אם זה תלוי בו ובעמיתיו - התלמידים יישארו בבית גם ב-1 בספטמבר.

 

בכנס חירום של ראשי הרשויות המקומיות בישראל אמר אלדר, כי "לא נסגור את בתי הספר, אנו לא רשאים לנעול את בתי הספר, אך לא נספק את השירותים שהרשויות המקומיות נותנות, כמו הסעות לתלמידים, עוזרות גננות, שרתים, מזכירים ושמירה" (דבר שימנע בפועל את פתיחת הלימודים - ר.ט).

 

עם זאת, הבטיח אלדר לא לפגוע בחינוך המיוחד. אלדר שב והאשים את הממשלה בקיצוץ התקציבים. "הם רוצים לקחת את כספי התושבים שלנו. במקום שניתן שירותים כל אחד בעירו, הם רוצים לקחת את הכספים האלה. יש גבול לציניות ולזלזול של האוצר והממשלה בתושבי מדינת ישראל, הפעם הם לא יתקעו טריז בתוך השלטון המקומי", אמר.

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אבישי ברוורמן, אמר בכנס: "אני מבין את התסכול האדיר להיות ראש רשות בישראל. במדינות נאורות נותנים סמכויות לראשי הרשויות, כאן אתם מרגישים מסורסים. מצד אחד יש את כל האחריות, אבל מצד שני מקצצים בתקציבים ובסמכויות. אם לא יהיו שינויים בשיטת הממשל בישראל, לא תהיה תמיכה בת קיימא. המשבר הוא משבר ממשלי.

 

בהתייחס לאיומים להשבית את פתיחת שנת הלימודים, הוסיף ברוורמן: "הציבור מסתכל על ירושלים, רואה את הטלנובלה הפוליטית ומזועזע. לכן, אסור שלא תיפתח שנת הלימודים. אם סלע המחלוקת הוא 85 מיליון שקלים ב-2008, אז את הדבר הזה צריך לסגור כדי שלא יחזור הביזיון של אי פתיחת שנת הלימודים".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "שרת החינוך, יולי תמיר ומנכ"לית המשרד, שלומית עמיחי, יעשו כל מאמץ כדי להגיע להסדרת הנושא עם ראשי מרכז השלטון המקומי טרם פתיחת שנת הלימודים. השרה והמנכ"לית רואות בהם שותפים אמיתיים להצעדת מערכת החינוך ולקידום הישגי התלמידים".

 

נציגי השלטון המקומי נפגשו ביום שני עם נציגי משרד החינוך במטרה להגיע להסכמה על הקיצוץ בתקציב, בניסיון נואש למנוע את השביתה המתוכננת ל-1 בספטמבר. הצדדים טרם הצליחו להגיע לעמק השווה וגורל שנת הלימודים עדיין לוט בערפל. בתום הפגישה אמר אלדר ל-ynet כי "בפגישה הבנו שלא ניתן לפתוח את שנת הלימודים הקרובה".

 

לפני כשבועיים הודיע "פורום 15 הערים הגדולות" כי שנת הלימודים הקרובה לא תיפתח בעקבות "הקיצוץ הדרמטי במערכת החינוך הממלכתי". בנוסף, איימו חברי הפורום שלא להפעיל את תוכנית "אופק חדש" ולנתק כל קשר - מקצועי או אחר - עם משרד החינוך ועובדיו עד להודעה חדשה. החלטה דומה, בעניין אי פתיחת שנת הלימודים במועדה, התקבלה במרכז השלטון המקומי כולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אלדר. "שנת הלימודים לא תיפתח"
צילום: ירון ברנר
צילום: דני מכליס
טלנובלה בי-ם. ברוורמן
צילום: דני מכליס
מומלצים