שתף קטע נבחר

דיווח: ארה"ב לוחצת להפסקת השיחות עם סוריה

מקורות דיפלומטים מסרו לעיתון "אל-ביאן" כי ארצות-הברית לוחצת על טורקיה וישראל להפסיק את המשא ומתן הבלתי ישיר עם סוריה. לפי הדיווח, הסיבה ללחץ האמריקני היא הסכמתה של סוריה לפרוס מערך טילים רוסי בשטחה. גורם סורי הכחיש מוקדם יותר כי סוריה הסכימה לכך

ארצות הברית לוחצת על טורקיה וישראל להפסיק את המשא ומתן הבלתי ישיר עם סוריה, המתקיים באיסטנבול - כך מסרו מקורות דיפלומטים לעיתון "אל-ביאן" שהתפרסם הבוקר (יום ו') באיחוד האמרויות. לפי הדיווח, הסיבה ללחץ האמריקני היא הסכמתה של סוריה באופן עקרוני לפרוס מערך טילים רוסי בשטחה. עם זאת, גורם בכיר בסוריה הכחיש שדמשק הסכימה לכך.

 

ארה"ב הגיבה בזעם על התייצבותו של נשיא סוריה, בשאר אסד, לימין רוסיה ביחס למלחמה בגאורגיה. גורם במחלקת המדינה האמריקנית אמר כי "במקום שסוריה תתערב ותתחוב את אפה בעימותים לא לה, כמו העימות בגאורגיה, מוטב שתתמקד במילוי תפקיד חיובי יותר במזרח התיכון, דבר שהיא נמנעת לעשות עד כה".

 

בממשל בוש לא הופתעו מהמהלך של אסד, והזכירו כי ארה"ב התנגדה לשיחות של ישראל עם סוריה, כל עוד הסורים אינם מונעים מעבר מחבלים לעיראק, מפריעים בשיקום לבנון ומסייעים לחיזבאללה ולחמאס.

 

גורמים בירושלים הבהירו אמש כי למרות מסע רכישות הנשק של אסד ברוסיה,

בישראל נחושים להמשיך במשא ומתן לשלום עם דמשק. "ישראל תמשיך במגעיה עם סוריה והסבב החמישי במשא ומתן צפוי בקרוב עד סוף אוגוסט", אמרו גורמים מדיניים בכירים בירושלים.

 

לדבריהם, "אסד רצה לרכוש נשק מרוסיה עוד לפני הביקור הנוכחי במוסקבה, וממשיך לרצות בזה. אנחנו מתנגדים בחריפות. הדברים נאמרו בצורה ברורה על ידי ראש הממשלה בשיחה שיזם נשיא רוסיה מדבדב אמש". הגורמים הוסיפו עוד, כי אין בידי ישראל פרטים מדויקים על סוג הנשק והכמויות שאסד רוצה לרכוש. "ישראל עוקבת אחר ההתפתחויות ותפעל במישור הדיפלומטי לעצור זאת", הבהירו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים