שתף קטע נבחר

ההומואים בי-ם התלוננו במשטרה נגד גאידמק

המועמד לראשות העיר ירושלים, ארקדי גאידמק, אמר כי "ימות לפני שיאשר מצעד גאווה בעיר". ל-ynet נודע כי אנשי "הבית הפתוח" הגישו נגדו תלונה במשטרה: "כשאיש ציבור אומר שהוא מתבטא כך, זו בעצם אמירה לעשות כמוהו"

המועמד לראשות העיר ירושלים, ארקדי גאידמק, הביע הבוקר (יום ב') עמדה נחרצת - אולי הכי נחרצת שניתן - נגד עריכת מצעד הגאווה בעיר הבירה, והתגובות הזועמות לא איחרו לבוא. ל-ynet נודע כי ארגון הבית הפתוח, הפועל לקידום הקהילה ההומו-לסבית ולמען שוויון זכויות, הגדיל לעשות והגיש הערב תלונה נגדו במשטרת ירושלים.

 

גאידמק אמר הבוקר כי אם ייבחר - "ימות לפני שיאפשר את קיום מצעד הגאווה בעיר". יונתן גר, מנכ"ל הבית הפתוח, אמר ל-ynet: "כשאיש ציבור אומר שהוא ימות לפני שיאפשר למצעד הגאווה להתקיים זו בעצם אמירה לעשות כמוהו. ב-2005, בעקבות קריאות דומות, ההסתה עלתה בדקירה של שלושה צועדים".

 

את דבריו נשא גאידמק בכנס של בית החולים "ביקור חולים" שבבעלותו, שנערך במלון רמת רחל בבירה. הוא הסביר כי ירושלים היא עיר קדושה לשלוש הדתות הגדולות - לכן אינה מתאימה למצעד: "הם רוצים להיות גאים? מותר להם. רוצים

להפגין? בסדר. אבל רחובות ירושלים הם סמל - ומצעד בהם זו אגרסיביות נגד המסורת שלנו, נגד ערכינו ונגד המורל שלנו. אשכב על הקרקע על מנת לחסום את המצעד ואף אמות, אך לא אאשר את מצעד הגאווה בעיר".

  

על העובדה שמצעד הגאווה התקיים בסופו של דבר בבירה בשנים האחרונות, למרות שבראשות העיר עמד אדם חרדי, הוא אמר: "לופוליאנסקי התנהג כפוליטיקאי ולא כבן אדם, התדמית שלו היתה חשובה לו יותר מהמסורת של העיר".

 

הוא גם התייחס לסקרים הלא מחמיאים עבורו עד כה טען כי "סקרים הם אמצעים פוליטיים", וכי "השאלות שנשאלו שם היו מכוונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצעד בירושלים
צילום: גיל יוחנן
גאידמק. מי ינצח?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים