שתף קטע נבחר

עוד מחווה: חנינה לעשרות מבוקשים פלסטינים

ל-ynet נודע כי ישראל העניקה חנינה ל-45 מבוקשים נוספים, שכעת יוכלו לנוע בחופשיות - ולא יהיו "על הכוונת" של צה"ל. אחרים זכו לחנינה חלקית

מחווה נוספת לאבו-מאזן: יום אחרי שחרורם של 198 אסירים פלסטינים, ובעוד מזכירת המדינה האמריקנית מבשרת בירושלים על התקדמות נוספת במגעים - מעניקה היום (ג') ישראל "חנינה" לעשרות מבוקשים.

 

גורם פלסטיני בכיר אמר ל-ynet, כי כ-45 מהמבוקשים זכו בחנינה מלאה או חלקית, וכעת הם יכולים לנוע בחופשיות ברחבי השטחים ואף לצאת מהם, אולם חלקם מצווים להישאר בשטחי A בלבד. כ-20 מבוקשים נוספים, שנאסרו בידי הרשות הפלסטינית, יושחררו מהכלא בתנאי שישהו במפקדות הרשות.

 

בנוסף, מספר מבוקשים, שלא נכללו בהסכם שנחתם בשנה שעברה, ייכנסו לתקופת מבחן של מספר חודשים, בטרם יוחלט אם להעניק להם חנינה מלאה או להשאירם בחנינה חלקית.

 

באוקטובר שעבר סיכמו ישראל והרשות על הסכם למתן חנינה

 לאנשי "גדודי חללי אל-אקצה", שהתחייבו להחזיר את נשקם ולהימנע מפעילות נגד ישראל. בתגובה הסכימה המדינה כי המבוקשים לא יהיו עוד "על הכוונת", וישהו במתקני הרשות לתקופת מבחן בת שלושה חודשים. בתום התקופה עידכנה ישראל את הפלסטינים מי מהמבוקשים זוכה לחנינה מוחלטת, מי ממשיך להיכלל בתקופת מבחן ומי אינו מכבד את ההסכם ויוצא מהרשימה - דבר המאפשר לישראל להמשיך ולרדוף אותו.

 

ברשימה המדוברת נכללים כ-270 אנשי "גדודי חללי אל-אקצה", הזרוע הצבאית של הפתח. השם הבולט ביותר שזכה עד כה לחנינה, עליה דווח לראשונה ב-ynet, הוא זכריה זביידי, מפקד הארגון במחנה הפליטים ג'נין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבר לא מבוקשים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים