שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מסך מחשב בגודל 25.5 אינץ' של סמסונג

  ה-T260 של סמסונג הוא מסך מחשב גדול במחיר שפוי יחסית, שנוח לעבוד איתו ולצפות בסרטים. הניגודיות, לעומת זאת, לא משהו

  דגם T260 של סמסונג הינו מסך LCD למחשב בגודל מרשים במיוחד של 25.5 אינץ', עם רזולוציה מצויינת לסרטים ועבודת משרדית.

   

  העיצוב מרשים, ובמבט ראשון קל להתבלבל ולחשוב שמדובר במסך ייעודי לשידורי טלוויזיה, ולא למחשב. למסך מסגרת מלבנית שחורה מבריקה, שמצופה פלסטיק במראה זכוכית שמותיר שוליים שקופים בכל צד. החלק התחתון של המסגרת מעוגל, ומסתיים בגוון אדום שמוטמע אל תוך השחור. גב ה-T260 כולל מכסה אחורי להסתרת הכבלים, הכל עשוי פלסטיק שחור מבריק. כל זה עומד על רגל שחורה עגולה מבריקה, והכל מתחבר לעיצוב אלגנטי.

   

  עוד ב-dtown: כיצד בוחרים GPS?

   

  צילום: dtown
  כדי לשמור על האחידות העיצובית, השתמשו מהנדסי המסך במשטח מגע במקום כפתור פיזי לצורך כיבוי והדלקה של המסך. הרעיון הינו חיובי בהחלט מבחינה אסתטית,  אך לחצן המגע אינו רגיש מספיק, ויש להפעיל כוח מסוים כדי להשתמש בו - מה שגם עלול לסובב את המסך על צירו במידה ולא אוחזים בו בזמן הלחיצה. 

   

  אפשרויות הכיוונון הפיזיות בסיסיות למדי: ניתן לסובב את המסך על ציר אופקי, ובנוסף לשנות את הזוית האנכית כלפי המשתמש.

   

  חיבורים ותפריט

  החיבורים האחוריים כוללים כניסת VGA, כניסת DVI ותוספת ברוכה בדמות כניסת HDMI אשר מאפשרת לחבר למסך מכשירים שונים במקביל למחשב, כגון נגן DVD, Blu-ray או ממיר טלוויזיה HD. מלבד כניסות הוידאו, נמצא גם שתי יציאות USB 2.0, יציאת אוזניות וגם יציאת אודיו אופטית קואקסיאלית, אשר מאפשרת לחלץ את אות האודיו שמגיע דרך HDMI.

   

  על דופן ימין של המסך נמצאים לחצני התפריט. היות והסמלים שמסבירים את תפקודם אינם נמצאים בחזית, יש צורך לסובב את המסך על מנת להגיע ולשלוט על הלחצנים בנוחות.

   

  עוד ב-dtown: פיליפס חושפת Blu-ray תלת מימדי

   

  למזלו של המשתמש, ניתן להתקין את תוכנת Magic Tune שמגיעה בדיסק מצורף, ומאפשרת לבצע פעולות כיול ושליטה בעזרת העכבר מבלי הצורך להשתמש באצבעות פסנתרן עבור הלחצנים. החבילה מגיעה עם תוכנת Natural Color Pro, שמסייעת בכיול הפרמטרים השונים בתמונה כגון בהירות, ניגודיות וצבעים.

   

  כמו בשאר דגמי סמסונג שסקרנו בשנה האחרונה, גם כאן ניתן לבחור במספר מצבי תמונה קבועים מראש עם ערך בהירות שמתאים לצורך ספציפי כגון קריאת טקסט, צפייה בסרטים, הרצת משחקים ומצב ניגודיות דינמית (Dynamic Contrast).

   

  רזולוציה וניגודיות

  ה-T260 מגיע עם רזולוציה של 1920X1200 פיקסלים, שמתפרשת על גודל מסך של 25.5 אינץ'. מצאתי אותה נוחה מאוד לקריאה וכתיבה של טקסטים. שולחן העבודה גדול ומרווח, ומאפשר להצג מספר חלונות במקביל ומצוין גם לצפיה בסרטים והנאה ממשחקים – זאת בתנאי שכרטיס המסך חזק דיו לתמוך ברזולוציה גבוהה שכזו.

   

  דווקא בפרמטר אותו מדגישה רבות חברת סמסונג בפרסומים – הניגודיות, מצאתי שהתוצאה בשטח פחות מרשימה ביחס לציפיות. לא רק שנתון ניגודיות דינמית הגבוה של 20,000:1 אינו שמיש עבור שימוש במצבי עבודה נפוצים (טקסט, גלישה באינטרנט ועוד), הרי שהניגודיות הטבעית של פאנל ה-TN במקרה הזה הינה 1,000:1.

   

  ללא כיול נכון, גוונים בהירים מוצגים בצורה "רכה" מדי לעין, תופעה שבולטת במיוחד בהשוואה למסך LCD אחר אליו השוויתי, בעל פאנל S-IPS. התוצאה יכולה להתבטא בקושי ממשי בקריאת טקסט בגוון בהיר: כאשר מדובר בטקסט שחור על רקע לבן אין כל בעיה, אבל גוונים בהירים אחרים מסתמנים כפחות נוחים לקריאה. כיול מדוקדק מצמצם את התופעה הזו, אבל דורש מיומנות ושינוי פרמטרים שונים כגון גאמה, צבע, ניגודיות ובהירות, מיומנות שלא בטוח שתמצא אצל המשתמש הממוצע.

   

  עוד ב-dtown: רוצה OLED? רכוש מסגרת דיגיטלית

   

  מלבד עניין זה, היווה דגם T260 בן לוויה נאמן בכל מה שקשור לעבודות טקסט, גלישה באתרי אינטרנט ושימוש כללי במחשב. עבודה רצופה בת 4-5 שעות הותירה את העיניים ללא כאבים או בעיה אחרת מורגשת.

    

  צפיה בסרטים

  תקן Full HD עומד על 1920X1080 פיקסלים, מה שאומר כי סרטי Blu-Ray למשל, ברזולוציית 1080P יוצגו במלוא הדרם, ללא איבוד מידע, אך יוצגו עם שוליים בגלל ההבדל ביחס התמונה של המסך, 16:10, שרחב פחות מהיחס הסטנדרטי למסכי טלוויזיה רחבים, 16:19.

   

  החוויה במקרה הזה בהחלט מרשימה, במיוחד עבור עבור מי שרגיל למסכים בגודלים עד 20 אינץ'. בצפייה בסרטים ניתן סוף סוף להשתמש במצב ניגודיות דינמית (בעבודה משרדית הוא מכאיב בעיניים), שמתאים את בהירות המסך אשר משתנה תדיר בהתאם לתוכן הסצינה. המנגנון בולט בפעולתו שמתבטאת בקפיצות פתאומיות בבהירות המסך, תופעה שניכרת לעין.

   

  במצבי תמונה אחרים, השחור לא יהיה שחור לחלוטין וידרוש הורדה חדה של פרמטר הבהירות. בנוסף, הניגודיות הדינמית גורמת גם לצבעים זרחניים ואיבוד פרטים בחלקי התמונה הכהים וגם הבהירים ביותר, מה שמביא לתוצאה מרשימה לעין, אך פחות מדוייקת. כמו כן, הגרעיניות בסרטים ניתנת להבחנה ממרחק של מטר אחד.

   

  מהירות תגובה מצויינת

  מהירות התגובה עומדת על 5ms. במבחן המציאות, תפקד ה-T260 היטב בפרמטר זה, ללא כל שובל מריחה נראה לעין בבדיקות וגם במשחקי תלת מימד מהירים. זויות הצפיה האופקיות שימושיות למדי, זוית אנכית כלפי מעלה, גורמת להבהרת הגוונים וזוית תחתונה גורמת להחשכתם, אך זה ענין נסבל בהחלט בגבולות השימוש הרגיל במסך.

   

  חיבור למקורות וידאו שונים

  בחיבור למקורות וידאו כגון ממיר טלוויזיה HD, המסך זיהה סוגי אותות שונים, החל מ- 576i ועד ל-1080P ללא כל בעיה.

  בצפיה בשידור טלוויזיה, ניתן לבחור במצב 4:3, 16:9 או Native Scan (מכונה כאן מצב Just), אין בנמצא מצב מתיחה חכמה עבור שידורי 4:3.

   

  סיכום

  במקרה של T260, הגודל בהחלט קובע ומהווה יתרון מורגש לעין. במחיר נמוך בהשוואה למסכי LCD עם פאנלים נחשבים יותר (כגון S-IPS / PVA), מקבלים שטח מסך גדול עם רזולוציה מצויינת לעבודה משרדית או שימושים כללים והתאמה לסרטי Full HD.

   

  בעד: גודל נוח לעבודה, רזולוציה גבוהה, תמיכה מלאה בסרטי Full HD 1080P, כניסת HDMI.

  נגד: מצב ניגודיות דינמית לא ממש שימושי

   

  ציון: 

  מחיר: 2,890 ש"ח

  אחריות: חיון מחשבים

   

  מפרט טכני

  גודל: 25.5 אינץ' 

  רזולוציה: 1920X1200

  בהירות: 300 cd/m²

  ניגודיות טבעית: 1,000:1

  ניגודיות דינמית: 20,000:1

  מהירות תגובה: 5ms

  זויות צפיה: 170º/160º

  כניסות: D-SUB (VGA), DVI-D, HDMI

  רמקולים – ללא

  מידות: רוחב 60.96 מ"מ, גובה 50.292 ס"מ עומק (כולל סטנד) 24.38 ס"מ

  משקל: 8.11 ק"ג

   

  דף נתונים טכניים באתר יצרן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים