שתף קטע נבחר

חוזרים לבית-הספר - יחד עם הסכינים?

ביום הראשון ללימודים יתפרשו כל השוטרים כבר מ-7:00 בסביבת בתי הספר והגנים, במעברי חצייה ותחנות אוטובוסים. אחרי חודש ההכנה בו נערכה המשטרה למניעת פיגועים, במהלך השנה יודגש המאבק באלימות הפושה במוסדות החינוך

מחר ב-8:00 בבוקר תפתח עוד שנת לימודים ברחבי הארץ, וכמעט מיליון וחצי ילדים ישובו לגנים ולבתי הספר. יום לפני הצלצול הראשון, עורכים היום (א') שוטרים סריקה אחרונה סביב כל מוסדות החינוך, ומחר יהיו כולם בשטח כבר מ-7:00. בהמשך השנה, תתמקד המשטרה גם במניעת נגע האלימות בתוך בתי הספר.

 

שנת הלימודים נפתחת

 

"אין התרעה ממוקדת לבצע פיגוע במוסד חינוכי כזה או אחר, עם זאת אנחנו ערוכים למנוע זאת", מרגיע ניצב-משנה יורם אוחיון, ראש מחלקת מבצעים באגף המבצעים של המטה הארצי.

 מחר צופה המשטרה לחץ בין השעות 7 ל-9 בבוקר, ולאחר מכן בין 11:00-14:00, אז יסתיימו הלימודים, כשביומיים הראשונים זה יקרה מוקדם יותר.

 

"שוטרים יתפרשו במוסדות חינוך, מעברי חצייה ותחנות אוטובוסים, על מנת לעזור לילדים להגיע בבטחה לבתי הספר ולגנים", אמר אוחיון. לדבריו, בנושא התנועה יושם דגש על הסעות תלמידים, כלי רכב ייבדקו ומי שלא יעמוד בתקן יורד מהכביש. כמו כן ייבדק נושא חגורות בטיחות.

 

חדר פיקוד מיוחד במטה הארצי

נצ"מ אוחיון מסביר כי המבצע מחולק לארבעה שלבים. הראשון הוא ההכנות שבוצעו במהלך כל החודש האחרון, בנוגע לביטחון השוטף - הפעילות נגד ארועים על רקע לאומני שכללו שורת מבצעים גדולים נגד שוהים בלתי חוקיים. ההתרעות שישנן מדברות על פיגועים בעיקר באזור צפון השומרון ועזה, בצורת התאבדות, ירי תלול מסלול, חטיפות ומטען.

 

השלב השני הוא הסריקה האחרונה של מוסדות החינוך, ואילו השלישי נוגע לימים הראשונים ללימודים, מחר ומחרתיים. השלב הרביעי יימשך במהלך כל שנת הלימודים - והוא נושא בדיקה לפני הכניסה לבתי הספר של החזקת סכינים ופגיונות מצד תלמידים, אבטחת הסדר הציבורי בבתי הספר ומניעת אלימות במוסדות החינוך.

 

מחר ייפתח חדר פיקוד קדמי במטה הארצי, שירכז את הפעילות ויוודא שאין תקלות מצד המשטרה.

 מיד לאחר שיסתיים חודש הרמדאן, שיחל מחר, בסוף חודש ספטמבר תתפרש המשטרה בהיערכות מוגברת לקראת חגי תשרי.

 

יש להזכיר כי במסגרת הצעת התקציב ל-2009, החליטה הממשלה לקצץ המימון למאבטחים במוסדות החינוך, למרות התנגדותו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. לדברי דיכטר, "משטרת ישראל רואה במאבטחים האזרחים חולייה תורמת בשרשרת האבטחה של בתי הספר ומשכך, אין מקום לבטל את השימוש בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
אבטחת בתי ספר. ומה עם התקציב? (ארכיון)
צילום: דלית שחם
צילום: אמיר כהן
יתמקדו במעברי החצייה
צילום: אמיר כהן
מומלצים