שתף קטע נבחר

היתומה לירון ברכה: "מה חשבת כשחצית באדום?"

בשלב הטיעונים לעונש במשפטו של ירון ברכה, הנהג שהורשע בגרימת מותם של שישה בני אדם, סיפרה בתו של אחד ההרוגים על החיים בלי אבא: "אני ילדה עצובה ומלאת חרדות, מחפשת דמות שחסרה". הנהג, שאיבד בתאונה את אחיו התאום, ביקש רחמים: "החיים שלי נהרסו, אני מסתובב כמו זומבי באבל"

"אני ילדה עצובה ומלאת חרדות. בחיי היומיום אני מחפשת דמות שחסרה לי. היה לי האבא הכי מקסים בעולם וירון ברכה לקח לי אותו. אני מקווה שילמדו אותו שיש צדק". 

 

משה בן-גיגי נהרג בתאונת הדרכים המחרידה, לה גרם ברכה בעודו נוהג בגילופין. הבוקר (יום ג') ריגשה רון, בתו בת ה-12 וחצי, את בית-המשפט, בשלב הטיעונים לעונש, בעקבות התאונה שאירעה במרס 2007 בצומת גינתון - בה נהרגו חמישה עובדי אגד ואחיו התאום של הנהג, אייל ברכה.

 

בתו של בן-גיגי סיפרה לשופטת עדנה קפלן-הגלר על החיים ללא אבא. לאחר מכן פנתה לברכה ואמרה לו: "מה חשבת לעצמך כשחצית באור אדום? חשבת שאבא שלי ישרוד? לא לימדו אותך את קדושת החיים?"

 

בהמשך העידה מלי ברכה, אמו של ירון: "אני כואבת אתכם ומשתתפת בצערכם, וחושבת עליכם כל הזמן. אין לי מילים להגיד, אבל תבינו שגם אני וגם ירון לצידכם. אנחנו קורבן וחיינו מרוסקים. אני מבקשת שתסלחו לו, הוא קיבל עונש חמור משמיים, אל תתנו לי לאבד גם אותו. אני מפחדת מגזר הדין. זה לא היה בכוונה".

 

לאחר מכן, כפי שקרה כבר בדיונים קודמים, היא התעלפה ופונתה מהמקום. גם קרובת משפחה של אחד ההרוגים בתאונה התעלפה וגם היא פונתה לקבלת טיפול. ירון ברכה אמר בדיון: "אני מאוד מצטער על מה שקרה, מאז החיים שלי נהרסו. אני מסתובב כמו זומבי באבל. עברתי טראומה, אני לא ישן בלילות. קיבלתי עונש גדול, זה לא היה בכוונה, לא רציתי שזה יקרה, אני אישאר עם הלב המדמם והצלקות".

 

ברכה הוסיף כי הדבר הראשון שהוא מתכוון לעשות, לאחר שישוחרר מבית הסוהר, הוא להניח פרחים על קברי ההרוגים ולומר קדיש. לדבריו, הוא מעוניין להרצות בבתי ספר על תאונות דרכים. הפרקליטות צפויה לבקש מבית המשפט להטיל על ברכה עונש ארוך וממושך בגין העבירות בהן הורשע.

 

עו"ד אור ממון מפרקליטות מחוז מרכז ביקש לגזור על ברכה 20 שנות מאסר בפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חשבת שאבא ישרוד?"
צילום: גדי קבלו
"החיים שלי נהרסו"
צילום: ירון ברנר
מומלצים