שתף קטע נבחר

המפד"ל תדון במיזוג עם האיחוד הלאומי

שתי המפלגות קיימו דיונים באפשרות להתאחד, במטרה להגדיל כוחן במערכת הפוליטית. גם סקרים שנערכו מעלים כי מצביעי הימין מעוניינים לתמוך במפלגת ימין מאוחדת. יו"ר המפד"ל אורלב: "הגיע הזמן להפסיק עם הפיצול שקיים בתוכנו"

האיחוד בין מפלגות הימין מתקרב. הוועדה המתמדת של המפד"ל צפויה להתכנס במהלך השבוע הבא כדי לדון באפשרות איחודן של המפד"ל ושל האיחוד הלאומי, בניסיון לייצור פלטרפומה פוליטית חדשה. יושב ראש המפד"ל, זבולון אורלב, אמר בשיחה עם ynet כי לאחרונה התקיימו מגעים בין שתי המפלגות, "והן הגיעו לשלב שבו צריך להתחיל לקבל החלטות".

 

מטרת האיחוד היא ליצור מבנה פוליטי חדש של המפלגות הימניות בכנסת, שנועד להגדיל את כוחן במערכת הפוליטית הישראלית. בבחירות האחרונות רצו מפלגות הימין בנפרד, והן התאחדו לכדי סיעה אחת רק לאחר הבחירות.

 

עם זאת, סקרים שנערכו בשנה האחרונה גילו כי מצביעי הימין מעוניינים להצביע עבור מפלגת ימין מאוחדת, שתייצג את האינטרסים של המתנחלים ושל הימין הציוני.

 

לפי שעה

לא ברור מי יעמוד בראש הגוף הפוליטי החדש, או כיצד ייבחרו נציגי המפלגה לכנסת, אולם במסגרת המגעים המתקיימים בין המפלגות נשקלות אפשרויות שונות. "אנחנו צריכים לקיים דיון עקרוני בתוך עצמנו", אמר אורלב.

 

לדבריו, המטרה היא הקמת "בית פוליטי" לכל תנועות הימין בישראל. "העניין שלנו הוא לא לאחד את המפלגות, אלא להקים בית פוליטי חדש שהוא פלטפורמה לכל הימין. הגיע הזמן להפסיק עם הפיצול שקיים בתוכנו, ואנחנו נמשיך את ההידברות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורלב. פלטפורמה פוליטית חדשה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים